Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Науковці місії «Нові горизонти» розкрили суттєву складову головоломки щодо формування планет

22 лютого 2020

Дані місії NASA «Нові горизонти» (New Horizons) дають нову інформацію про те, як формувались планети та планетезималі — будівельні блоки планет.

 

1 січня 2019 року космічний зонд «New Horizons» пролетів повз стародавній об’єкт Поясу Койпера «Аррокот» (Arrokoth, 2014 MU69). Завдяки цьому людство уперше побачило крупним планом один із крижаних об’єктів у величезному регіоні поза орбітою Нептуна. Це небесне тіло збереглося в незмінному вигляді від початку формування Сонячної системи.

Докладніше:

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Діварі Микола Борисович (26.09.1921 — 17.01.1993)

 

Divari

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Борисович Діварі народився 26 вересня 1921 р. у с. Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області. Здобувши (1945) вищу освіту в Одеському державному університеті, став до роботи на посаді старшого лаборанта кафедри астрономії. Протягом 1946—1951 років — молодший науковий співробітник Інституту астрономії і фізики АН Казахської РСР у м. Алма-Ата. Влітку 1951 р. повернувся в Одесу — став працювати (протягом 1962—1991 рр. — завідувач кафедри вищої математики) в Одеському політехнічному інституті.

 

Галузь наукових інтересів М.Б. Діварі — зодіакальне світло й міжпланетний пил. Виконував електрофотометричні спостереження зодіакального світла й світіння нічного неба. Організував спостереження присмерків методом електрофотометрії та поляриметрії. Створив електрофотометр для виконання різних атмосферно-оптичних досліджень. Розробив математичний метод розв’язку оберененої задачі теорії присмерків.

 

Автор книги «Зодиакальный свет» (1964). Був головою міжнародної асоціації зодіакального світла.

 

На честь науковця названо астероїд 7882 Діварі.

 

Микола Борисович Діварі помер 17 січня 1993 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1