Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Пузир поперечником 1000 світлових років — першопричина появи всіх найближчих молодих зір

14 січня 2022

Наднові, які видули Місцевий пузир (Local Bubble), порожнину навколо Сонця, також спричинили утворення зір на краях пузиря. Ось так смерть одних породжує життя інших у міжзоряному просторі.

 

 

Починаючи приблизно 14 мільйонів років тому, понад десяток зір поблизу Сонця закінчили своє життя як разючі наднові. Ці тривалі вибухи спричинили ударну хвилю. Вона «підняла», тобто скупчила пил і газ, що уможливило появу ділянок зореутворення на краях оболонки шириною 1000 світлових років, яка постійно розширюється. Сонце, яке перебувало на відстані приблизно 1000 світлових років від наднових, коли все це почалося, увійшло в оболонку 5 мільйонів років тому і зараз міститься поблизу її центра.

Докладніше:

Дванадцять на вечерю: харчові уподобання Молочного Шляху висвітлюють темну матерію

12 січня 2022

Подрібнені рештки зоряних систем дають змогу зрозуміти процес зростання нашої галактики.

 

 

Астрономи на крок ближче до розкриття властивостей темної матерії, що огортає нашу галактику Молочний Шлях, завдяки новій мапі 12 потоків зір, які обертаються навколо її гало. Міжнародна група науковців у статті, вміщеній в журналі Американського астрономічного товариства Astrophysical Journal, описала найбільшу колекцію потоків зір, які коли-небудь досліджували одночасно.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фоґель Роберт Пилипович (01.III.1859 — 27.II.1920)

 

Fogel 

Доктор астрономії, професор Роберт Пилипович Фоґель народився 1 березня 1859 р. у м. Ржищів (нині Київської області). Здобувши (1886) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Київського університету, був затверджений університетським стипендіатом для підготовки на звання професора. У 1891—1893 рр. перебував на стажуванні в зарубіжних обсерваторіях (Рим, Мілан, Париж, Потсдам) з метою ознайомлення і набуття навичок з астрофізики. З 1894 р. — астроном-спостерігач Київської астрономічної обсерваторії (КАО) і професор (1899) кафедри астрономії. У 1901—1920 роках — директор КАО.

 

Галузь наукових інтересів Р.П. Фогеля — теоретична астрономія. Розвинув і доповнив класичні методи визначення орбіт планет і комет.

 

Автор підручників для вищої школи «Курс сферичної астрономії» (1910), «Основи теоретичної астрономії» (1913), «Описова астрономія» (1909, 1919).

 

Роберт Пилипович Фоґель помер 27 лютого 1920 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1