Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівані періодичні спалахи можуть пролити нове світло на явище акреції чорної діри

12 вересня 2019

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton, найпотужніша рентгенівська обсерваторія Європейського космічного агентства, зареєстрував загадкові спалахи від активної чорної діри в ядрі галактики GSN 069, що лежить від Землі на відстані приблизно 250 мільйонів світлових років. До цього такі спалахи ніхто не спостерігав. 24 грудня 2018 р. було помічено, що яскравість джерела раптово стає в 100 разів вищою, ніж звичайний рівень, а потім протягом однієї години повертається до нормального стану та знову зростає через дев’ять годин.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Комаров Микола Сергійович (16.VI.1938 — 03.VIII.2003)

 

Komarov 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Сергійович Комаров народився 16 червня 1938 р. у м. Сестрорецьк (нині в складі Курортного району Санкт-Петербурга, Росія). Здобувши (1960) вищу освіту в Одеському державному університеті, працював у його Астрономічній обсерваторії (до 1964 р. — аспірант, науковий співробітник, у 1968—1969 рр. завідувач відділу астрофізики, з 1970 р. — відділу астроспектроскопії).

 

Галузь наукових інтересів М.С. Комарова — фундаментальна фотометрія і спектроскопія, фізика холодних зір-гігантів. Разом з В.А. Позигуном першим (1966) в СРСР виконав електроспектрофотометричні спостереження зір в ближньому інфрачервоному діапазоні довжин хвиль з метою вивчення розподілу енергії у зоряних спектрах. На основі цих спостережень було укладено каталог «Спектрофотометрия звезд в диапазоне 550—900 нм». Керував створенням і був співавтором «Фотометрического и спектрального каталога ярких звезд» (1979).

 

Автор монографії «Холодные звезды-гиганты» (2000). В останні роки життя читав лекції для широкого загалу в Одеському планетарії.

 

Микола Сергійович Комаров помер 3 серпня 2003 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1