Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

ALMA зафіксувала красивий наслідок сутички двох зір

05 лютого 2020

Астрономи, які виконували спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) — в її експлуатації на умовах партнерства бере участь Європейська південна обсерваторія (European Southern ObservatoryESO), помітили газову хмару, появу якої спричинила взаємодія двох зір. Одна збільшилась в розмірах настільки, що стала поглинати іншу. Натомість ця зоря почала рухатися по спіралі назустріч своєму компаньйону, зриваючи його зовнішні шари.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Комаров Микола Сергійович (16.VI.1938 — 03.VIII.2003)

 

Komarov 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Сергійович Комаров народився 16 червня 1938 р. у м. Сестрорецьк (нині в складі Курортного району Санкт-Петербурга, Росія). Здобувши (1960) вищу освіту в Одеському державному університеті, працював у його Астрономічній обсерваторії (до 1964 р. — аспірант, науковий співробітник, у 1968—1969 рр. завідувач відділу астрофізики, з 1970 р. — відділу астроспектроскопії).

 

Галузь наукових інтересів М.С. Комарова — фундаментальна фотометрія і спектроскопія, фізика холодних зір-гігантів. Разом з В.А. Позигуном першим (1966) в СРСР виконав електроспектрофотометричні спостереження зір в ближньому інфрачервоному діапазоні довжин хвиль з метою вивчення розподілу енергії у зоряних спектрах. На основі цих спостережень було укладено каталог «Спектрофотометрия звезд в диапазоне 550—900 нм». Керував створенням і був співавтором «Фотометрического и спектрального каталога ярких звезд» (1979).

 

Автор монографії «Холодные звезды-гиганты» (2000). В останні роки життя читав лекції для широкого загалу в Одеському планетарії.

 

Микола Сергійович Комаров помер 3 серпня 2003 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1