Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівані періодичні спалахи можуть пролити нове світло на явище акреції чорної діри

12 вересня 2019

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton, найпотужніша рентгенівська обсерваторія Європейського космічного агентства, зареєстрував загадкові спалахи від активної чорної діри в ядрі галактики GSN 069, що лежить від Землі на відстані приблизно 250 мільйонів світлових років. До цього такі спалахи ніхто не спостерігав. 24 грудня 2018 р. було помічено, що яскравість джерела раптово стає в 100 разів вищою, ніж звичайний рівень, а потім протягом однієї години повертається до нормального стану та знову зростає через дев’ять годин.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Крамер Юхим Наумович (18.IX.1920 — 12.II.2002)

 

Kramer 

Доктор фізико-математичних наук, професор Юхим Наумович Крамер народився 18 вересня 1920 р. у с. Янівка (нині селище Іванівка Одеської області). Навчаючись (з 1935 р.) в машинобудівному технікумі, брав участь в роботі астрономічного гуртка Одеської обсерваторії, яким керував К.Д. Покровський. Вищу освіту здобув (1949) на фізико-математичному факультеті Одеського державного університету. Протягом 1949—1950 рр. працював в астрофізичній лабораторії Туркменської філії Фізико-технічного інституту АН СРСР. Упродовж 1951—1994 років — співробітник Астрономічної обсерваторії (з 1956 р. – завідувач відділу астрофізики, у 1966—1992 роках очолював відділ вивчення метеорів і комет) та викладач (доцент, професор (з 1975 р.) кафедри астрономії) Одеського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ю.Н. Крамера — метеори. Удосконалив конструкцію метеорного патруля з автоматичною реєстрацією моменту прольоту метеора. Один з авторів методу зйомки метеорів з миттєвою експозицією. Брав участь в розробці теорії руху малих міжпланетних тіл під впливом гравітаційних збурень від планет і радіаційних ефектів.

 

Автор і співавтор монографії «Кометні радіанти і зв’язок метеорних потоків з кометами» (1953) «Методика та деякі результати фотографічних досліджень метеорів» (1963), « Метеорна матерія в атмосфері Землі й білясонячному космічному просторі» (1983).

 

З 1994 р. мешкав у США.

 

Юхим Наумович Крамер помер 12 лютого 2002 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1