Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

ALMA зафіксувала красивий наслідок сутички двох зір

05 лютого 2020

Астрономи, які виконували спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) — в її експлуатації на умовах партнерства бере участь Європейська південна обсерваторія (European Southern ObservatoryESO), помітили газову хмару, появу якої спричинила взаємодія двох зір. Одна збільшилась в розмірах настільки, що стала поглинати іншу. Натомість ця зоря почала рухатися по спіралі назустріч своєму компаньйону, зриваючи його зовнішні шари.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Крамер Юхим Наумович (18.IX.1920 — 12.II.2002)

 

Kramer 

Доктор фізико-математичних наук, професор Юхим Наумович Крамер народився 18 вересня 1920 р. у с. Янівка (нині селище Іванівка Одеської області). Навчаючись (з 1935 р.) в машинобудівному технікумі, брав участь в роботі астрономічного гуртка Одеської обсерваторії, яким керував К.Д. Покровський. Вищу освіту здобув (1949) на фізико-математичному факультеті Одеського державного університету. Протягом 1949—1950 рр. працював в астрофізичній лабораторії Туркменської філії Фізико-технічного інституту АН СРСР. Упродовж 1951—1994 років — співробітник Астрономічної обсерваторії (з 1956 р. – завідувач відділу астрофізики, у 1966—1992 роках очолював відділ вивчення метеорів і комет) та викладач (доцент, професор (з 1975 р.) кафедри астрономії) Одеського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ю.Н. Крамера — метеори. Удосконалив конструкцію метеорного патруля з автоматичною реєстрацією моменту прольоту метеора. Один з авторів методу зйомки метеорів з миттєвою експозицією. Брав участь в розробці теорії руху малих міжпланетних тіл під впливом гравітаційних збурень від планет і радіаційних ефектів.

 

Автор і співавтор монографії «Кометні радіанти і зв’язок метеорних потоків з кометами» (1953) «Методика та деякі результати фотографічних досліджень метеорів» (1963), « Метеорна матерія в атмосфері Землі й білясонячному космічному просторі» (1983).

 

З 1994 р. мешкав у США.

 

Юхим Наумович Крамер помер 12 лютого 2002 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1