Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівані періодичні спалахи можуть пролити нове світло на явище акреції чорної діри

12 вересня 2019

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton, найпотужніша рентгенівська обсерваторія Європейського космічного агентства, зареєстрував загадкові спалахи від активної чорної діри в ядрі галактики GSN 069, що лежить від Землі на відстані приблизно 250 мільйонів світлових років. До цього такі спалахи ніхто не спостерігав. 24 грудня 2018 р. було помічено, що яскравість джерела раптово стає в 100 разів вищою, ніж звичайний рівень, а потім протягом однієї години повертається до нормального стану та знову зростає через дев’ять годин.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Мороженко Ніна Миколаївна (13.III.1928 — 10.VII.2009)

 

Morozhenko N M 

Доктор фізико-математичних наук Ніна Миколаївна Мороженко (дівоче прізвище Семенова) народилася 13 березня 1928 р. у с. Благодарне (Ставропольський край, Росія). Вищу освіту здобула (1950) у Ленінградському університеті. Закінчила (1956) аспірантуру Ленінградського педінституту. Упродовж 1958—1988 рр. працювала в Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) АН УРСР.

 

Галузь наукових інтересів Н.М. Мороженко — фізика Сонця. Вивчала спокійні протуберанці з урахуванням їхньої неоднорідної структури. Уперше показала, що концепцію однорідного протуберанця можна застосовувати лише для слабких об’єктів. Побудувала структурно-неоднорідну модель сонячного протуберанця, у рамках якої вдалося пояснити світіння ліній з низькими (метали), середніми (водень) та високими (гелій) потенціалами збудження. Пояснила (1984) різноманітність форм спектральних ліній різних хімічних елементів змінами густини речовини і ступеня волокнистості протуберанців.

 

Ніна Миколаївна Мороженко померла 10 липня 2009 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1