Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шестака Іван Софронович (07.V.1937 — 04.VIII.1994)

 

 

Доктор фізико-математичних наук Іван Софронович Шестака народився 7 травня 1937 р. у с. Тернівка (нині Новоархангельский район Кіровоградської області). Здобувши (1959) вищу освіту в Одеському державному університеті, працював учителем фізики і астрономії в школі у м. Торезі (Донецька область). Протягом 1963—1994 рр. — у Одеській астрономічні обсерваторії (з 1992 р. завідувач сектору з дослідження метеорів і комет).

 

Галузь наукових інтересів І.С. Шестаки — метеори. Спостерігав їх на метеорному патрулі Астрономічної станції в с. Маяки біля Одеси. Вивчав динаміку метеорної речовини, метеорних потоків та кометно-метеорних комплексів, а також їх взаємодію і зв’язкок з астероїдами. Виконав низку теоретичних робіт, присвячених метеорній темі.

 

Співавтор (разом з Ю.Н. Крамером) монографії «Метеорна матерія в атмосфері Землі й білясонячному космічному просторі» (1983). Співавтор (разом з Ю.Н. Крамером) навчально-методичного посібника для студентів «Фотографічні методи метеорної астрономії» (1989).

 

Був активним педагогом і популяризатором астрономічних знань.

 

На честь науковця названо Очаківський ліцей Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

 

Іван Софронович Шестака помер 4 серпня 1994 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1