Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

ALMA зафіксувала красивий наслідок сутички двох зір

05 лютого 2020

Астрономи, які виконували спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) — в її експлуатації на умовах партнерства бере участь Європейська південна обсерваторія (European Southern ObservatoryESO), помітили газову хмару, появу якої спричинила взаємодія двох зір. Одна збільшилась в розмірах настільки, що стала поглинати іншу. Натомість ця зоря почала рухатися по спіралі назустріч своєму компаньйону, зриваючи його зовнішні шари.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шестака Іван Софронович (07.V.1937 — 04.VIII.1994)

 

 

Доктор фізико-математичних наук Іван Софронович Шестака народився 7 травня 1937 р. у с. Тернівка (нині Новоархангельский район Кіровоградської області). Здобувши (1959) вищу освіту в Одеському державному університеті, працював учителем фізики і астрономії в школі у м. Торезі (Донецька область). Протягом 1963—1994 рр. — у Одеській астрономічні обсерваторії (з 1992 р. завідувач сектору з дослідження метеорів і комет).

 

Галузь наукових інтересів І.С. Шестаки — метеори. Спостерігав їх на метеорному патрулі Астрономічної станції в с. Маяки біля Одеси. Вивчав динаміку метеорної речовини, метеорних потоків та кометно-метеорних комплексів, а також їх взаємодію і зв’язкок з астероїдами. Виконав низку теоретичних робіт, присвячених метеорній темі.

 

Співавтор (разом з Ю.Н. Крамером) монографії «Метеорна матерія в атмосфері Землі й білясонячному космічному просторі» (1983). Співавтор (разом з Ю.Н. Крамером) навчально-методичного посібника для студентів «Фотографічні методи метеорної астрономії» (1989).

 

Був активним педагогом і популяризатором астрономічних знань.

 

На честь науковця названо Очаківський ліцей Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

 

Іван Софронович Шестака помер 4 серпня 1994 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1