Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічна таємниця: телескоп ESO зафіксував зникнення масивної зорі

30 червня 2020

 

Використовуючи Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), астрономи виявили відсутність нестійкої масивної зорів карликовій галактиці. Науковці вважають: це може свідчити про те, що зоря стала менш яскравою і частково затемнена пилом. Інше пояснення полягає в тому, що зоря колапсувала в чорну діру без явища наднової. «Якщо це було саме так, — сказав керівник наукової групи, докторант Триніті Коледжу в Дубліні (Trinity College Dublin) Ендрю Аллан (Andrew Allan), — це було б першим прямим виявленням зорі-монстра, яка закінчила своє життя таким чином».

Докладніше:

Нове дослідження з пошуку ознак технологічних цивілізацій у Всесвіті

22 червня 2020

Науковці Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики та Рочестерського університету розпочали спільний проєкт з пошуку ознак життя у Всесвіті за допомогою техносигнатур. На виконання дослідження вчені отримали грант від NASA — перше фінансування від агентства, що не стосується пошуків радіосигналів від інопланетян, і перше, призначене для SETI, за три останні десятиліття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Адаптивна оптика — метод, який дає змогу під час телескопічних спостережень компенсувати спотворення потоку світла, що виникають унаслідок неоднорідностей в атмосфері Землі.

 

Спотворення світла усувають за допомогою вторинного тонкого дзеркала, яке встановлюють перед фокусом (фокальною площиною) телескопа. Кероване комп’ютером, воно відносно швидко (кілька мілісекунд) змінює свою форму, що дає змогу компенсувати неоднорідності світлового потоку. Необхідна умова роботи системи А. о. — наявність поряд з об’єктом спостережень яскравого точкового джерела світла (опорної зорі). Сучасні системи А. о. можуть за допомогою потужного лазера створювати «штучну зорю» — світіння атомів натрію в атмосфері Землі на висоті близько 90 км.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1