Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп Європейської південної обсерваторії бачить ознаки формування планети

20 травня 2020

Спостереження, виконані за допомогою Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope the European Southern Observatory, VLT ESO), дали змогу отримати чіткі ознаки народження планетної системи. Навколо молодої зорі АБ Візничого (AB Aurigae) міститься щільний газопиловий диск в якому астрономи помітили спіралеподібну структуру із «завитком», що позначає місце, де може формуватися планета. Спостережувана особливість може бути першим прямим свідченням появи нової планети.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі чорну діру

06 травня 2020

 

Група астрономів з Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших інститутів виявила чорну діру, що лежить всього за 1000 світлових років від Землі. Це найближча до Сонячної системи чорна діра з усіх виявлених досі. Вона є компонентом потрійної зоряної системи, інші компоненти якої видно неозброєним оком. Науковці знайшла докази існування невидимого об’єкта, відстеживши рух двох його зір-супутників за допомогою 2,2-метрового телескопа MPG/ESO в обсерваторії Ла-Сілья в Чилі. Вони кажуть, що ця система може бути лише «вершиною айсберга», бо в майбутньому вдасться знайти ще багато таких чорних дір.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Антропний принцип (грец. ánthropós — людина) — природничо-науковий принцип, згідно з яким існування життя залежить від найзагальніших фізичних властвостей Всесвіту. Або інакше: наявність життя у Всесвіті накладає на його фізичні властивості низку сильних обмежень (Всесвіт не може бути іншим, ніж він є, оскільки існуємо ми).

 

Розрізняють слабкий (життя у Всесвіті виникає тоді, коли для цьогоє умови) і сильний (Всесвіт має бути таким, щоб в ньому на певному етапі еволюції міг з’явитися розумний спостерігач) антропний принцип. Ставлення до антропного принципу в науковому світі неоднозначне. Для одних науковців він відкриває шлях до ідеї Мультиверса, натомість інші не вважають його науковим і вбачають у ньому натяк на існування Бога.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1