Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Коли зоря — не зоря?

19 вересня 2018

Межа, що відокремлює зорі від коричневих карликів, може скоро стати чіткішою завдяки новому дослідженню під керівництвом Сержа Дітріха (Serge Dieterich) з Інституту Карнеґі. Опубліковано в Astrophysical Journal результати роботи його колективу показують, що коричневі карликові можуть бути більш масивними, ніж раніше вважали астрономи.

Докладніше:

Юпітер має незвичне магнітне поле

10 вересня 2018

Космічний апарат NASA «Юнона» (Juno) встановив особливості сильного магнітного поля на Юпітері, виявивши дивовижну асиметрію між північною та південною півкулями. На основі отриманих даних науковці планують укласти докладну мапу магнітного поля планети. Це має допомогти отримати нові уявлення про те, що відбувається в надрах газового гіганта.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Чорна діра — ділянка простору—часу, де маса М стиснута всередині її сфери Шварцшильда і в якій гравітація така велика, що ні речовина, ні світло, ні інші носії інформації не можуть покинути її горизонт подій.

 

Згідно з сучасними уявленнями, Ч. д. зоряної маси виникають унаслідок колапсу масивної (понад 5—8 M) зорі на кінцевому етапі її еволюції. Ч. д. іншого типу, надмасивні чорні діри, містяться в ядрах галактик. Їхнє походження пояснюють у рамках загальної еволюції нашого Всесвіту.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1