Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи спостерігають пробудження масивної чорної діри в реальному часі

18 червня 2024

 

Наприкінці 2019 року раніше нічим не примітна галактика SDSS1335+0728 раптом почала сяяти яскравіше, ніж будь-коли раніше. Щоб зрозуміти чому, астрономи використали дані спостережень кількох космічних і наземних обсерваторій, зокрема Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), щоб відстежити, як змінюється яскравість галактики. Виконане дослідження дало змогу дійти висновку, що вони є свідками змін, яких раніше не бачили в галактиці — ймовірно, це результат раптового пробудження масивної чорної діри в її ядрі.

Докладніше:

Нове моделювання пояснює, як надмасивні чорні діри виросли так швидко

16 червня 2024

 

Одна з головних наукових цілей обсерваторій наступного покоління (наприклад, космічного телескопа Джеймса Вебба) — спостереження за першими галактиками у Всесвіті — тими, що існували під час Космічного світанку (Cosmic Dawn). В цей період у нашому всесвіті утворилися перші зорі, галактики та чорні діри, приблизно через 50 мільйонів — 1 мільярд років після Великого Вибуху. З’ясувавши, як ці галактики формувалися та еволюціонували протягом найдавніших космологічних періодів, астрономи матимуть повну картину того, як Всесвіт змінювався з часом.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Електронно-оптичний перетворювач (ЕОП) — електронний пристрій, який збільшує яскравість зображення, а також перетворює зареєстроване випромінювання в зображення, доступне для сприйняття оком людини. Е.-о.п. — один з приймачів випромінювання, які використовують в астрономії.

 

ЕОП (або підсилювач яскравості) працює на основі фотоемісії (виділення електронів з катода під дією світла) та люмінісценції (електрони, потрапивши на екран, викликають світіння люмінофора). Щоб пришвидшити електрони, між катодом і екраном прикладають високу напругу. Крім цього, ЕОП має систему електричного або магнітного фокусування електронів. Виграш у яскравості отримують за рахунок того, що фотоелектрон, вибитий одним фотоном на вході, збільшує свою енергію під час руху в електричному полі і, потрапляючи в люмінофор, висвічує безліч фотонів на виході.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1