Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Електронно-оптичний перетворювач (ЕОП) — електронний пристрій, який збільшує яскравість зображення, а також перетворює зареєстроване випромінювання в зображення, доступне для сприйняття оком людини. Е.-о.п. — один з приймачів випромінювання, які використовують в астрономії.

 

ЕОП (або підсилювач яскравості) працює на основі фотоемісії (виділення електронів з катода під дією світла) та люмінісценції (електрони, потрапивши на екран, викликають світіння люмінофора). Щоб пришвидшити електрони, між катодом і екраном прикладають високу напругу. Крім цього, ЕОП має систему електричного або магнітного фокусування електронів. Виграш у яскравості отримують за рахунок того, що фотоелектрон, вибитий одним фотоном на вході, збільшує свою енергію під час руху в електричному полі і, потрапляючи в люмінофор, висвічує безліч фотонів на виході.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1