Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Отримано перший знімок великим планом зорі за межами нашої галактики

21 листопада 2024

«Вперше нам вдалося зробити збільшене зображення зорі, яка перебуває на кінцевому етапі еволюції та міститься в іншій галактиці, тобто за межами Молочного Шляху», — сказав Кейічі Онака (Keiichi Ohnaka), астрофізик з Університету Андреса Белло в Чилі. Знімок зорі WOHG64, що розташована на відстані приголомшливих 160 000 світлових років від нас, отримано завдяки разючій різкості, яку має Дуже великий телескоп-інтерферометр (Very Large Telescope Interferometer, VLTI) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO). Ці спостереження показують: зоря викидає газ і пил на останніх стадіях перед тим, як вона стане надновою.

Докладніше:

Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі

02 листопада 2024

 

У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.

 

Схоже, творці фільму все зробили правильно.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Електронно-оптичний перетворювач (ЕОП) — електронний пристрій, який збільшує яскравість зображення, а також перетворює зареєстроване випромінювання в зображення, доступне для сприйняття оком людини. Е.-о.п. — один з приймачів випромінювання, які використовують в астрономії.

 

ЕОП (або підсилювач яскравості) працює на основі фотоемісії (виділення електронів з катода під дією світла) та люмінісценції (електрони, потрапивши на екран, викликають світіння люмінофора). Щоб пришвидшити електрони, між катодом і екраном прикладають високу напругу. Крім цього, ЕОП має систему електричного або магнітного фокусування електронів. Виграш у яскравості отримують за рахунок того, що фотоелектрон, вибитий одним фотоном на вході, збільшує свою енергію під час руху в електричному полі і, потрапляючи в люмінофор, висвічує безліч фотонів на виході.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1