Фотометрія — метод точного визначення зоряних величин зір або інших астрономічних об’єктів у заданому діапазоні довжин хвиль. Ф. базується на фотоелектричних вимірюваннях, які виконують за допомогою фотоелектронних помножувачів або приладів із зарядовим зв’язком.
Останні новини
Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації
Реіонізація — це критичний період, коли перші зорі та галактики змінили фізичну структуру свого довкілля, а згодом і всього Всесвіту. Загальноприйняті теорії стверджують, що ця епоха закінчилася приблизно через 1 мільярд років після Великого Вибуху. Однак, якщо розрахувати цю віху за допомогою даних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), реіонізація завершилася б принаймні на 350 мільйонів років раніше, ніж очікували досі астрономи. Про це йдеться в новій статті, опублікованій у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.
Космічна дивина: знайдено найдальшу галактику з диском, що обертається
Дослідники виявили найвіддаленішу галактику схожу на Молочний Шлях. Ця спіральна галактика під назвою REBELS-25 здається такою ж упорядкованою, як і сучасні галактики, але ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 700 мільйонів років. Це дивно, оскільки, згідно з поточним розумінням формування галактик, очікується, що такі ранні галактики мають бути більш хаотичними. Обертання та структуру REBELS-25 виявлено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), партнером якої є Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO).
Інші новини
- Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху
- Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені
- «Габбл» знаходить у ранньому Всесвіті більше чорних дір, ніж очікувалося
- Програма заходів, які заплановано провести в «День телескопа», 21 вересня 2024 року
- Астрономи вперше докладно відстежили грануляцію на поверхні зорі R Золотої Риби