Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп Дж. Вебб вперше зафіксував полярні сяйва на Нептуні

27 березня 2025

Космічний телескоп NASA James Webb вперше зафіксував яскраву полярну активність на Нептуні. У минулому астрономи вже бачили приголомшливі на полярну активність на Нептуні, наприклад, під час прольоту космічного апарата НАСА «Вояджер-2» у 1989 році. Однак астрономи довго не могли отримати чіткі зображення та підтвердити полярні сяйва на Нептуні, незважаючи на успішні виявлення їх на Юпітері, Сатурні та Урані. Нептун був відсутньою частиною головоломки, коли справа дійшла до виявлення полярних сяйв на планетах-гігантах нашої Сонячної системи.

Read more

Пошук інформації на порталі

Населення Галактикизорі й інші об’єкти розподілені, з огляду на їхні положення та рухи в Галактиці, на два основні класи — населення І і ІІ типу. Населення І типу концентрується до площини Галактики й утворює плоску складову (підсистему), населення II типу заповнює близький до сферичного об’єм навколо центра Галактики, утворюючи її сферичну складову.

 

Типовими представниками населення І типу є розсіяні зоряні скупчення, гарячі зорі-гіганти й надгіганти, довгоперіодичні цефеїди. До населення ІІ типу належать кулясті зоряні скупчення, червоні карлики, короткоперіодичні цефеїди тощо. Зорі плоскої складової — молоді, адже там зореутворення триває дотепер, а населення сферичної складової, навпаки, старе, збереглося з часів утворення Галактики.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1