Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Населення Галактикизорі й інші об’єкти розподілені, з огляду на їхні положення та рухи в Галактиці, на два основні класи — населення І і ІІ типу. Населення І типу концентрується до площини Галактики й утворює плоску складову (підсистему), населення II типу заповнює близький до сферичного об’єм навколо центра Галактики, утворюючи її сферичну складову.

 

Типовими представниками населення І типу є розсіяні зоряні скупчення, гарячі зорі-гіганти й надгіганти, довгоперіодичні цефеїди. До населення ІІ типу належать кулясті зоряні скупчення, червоні карлики, короткоперіодичні цефеїди тощо. Зорі плоскої складової — молоді, адже там зореутворення триває дотепер, а населення сферичної складової, навпаки, старе, збереглося з часів утворення Галактики.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1