Нейтронна зоря — кінцевий етап еволюції зорі з масою ядра 1,2—3 маси Сонця, яка через спалах Наднової зазнає гравітаційного колапсу.
Останні новини
Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця
Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.
Найвіддаленіший квазар проливає світло на те, як ростуть чорні діри
Група астрономів, яку очолювали науковці з Аризонського університету, спостерігала квазар на відстані 13,03 мільярда світлових років від Землі — найвіддаленіший натепер квазар. Зважаючи на таку відстань, це означає, що квазар існував уже через 670 мільйонів років після Великого Вибуху, коли вік Всесвіту становив лише 5% від його теперішнього віку. Квазар містить надмасивну чорну діру, маса якої еквівалентна масі 1,6 мільярда Сонць.
Інші новини
- Виявлено віддалену галактику, що втрачає здатність утворювати зорі
- NASA продовжило терміни виконання двох планетних наукових місій
- Венера колись була схожа на Землю, але кліматичні зміни зробили її непридатною для життя
- Виявлено радіовипромінювання від екзопланети
- Виявлено дивну екзопланету. За своїми параметрами вона нагадує гіпотетичну Дев’яту планету