Окуляр телескопа (лат. oculu— око) — оптичний пристрій з однієї або кількох лінз, через який розглядають зображення небесного світила, побудоване об’єктивом телескопа.
Останні новини
Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет
За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).
Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця
Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.
Інші новини
- Найвіддаленіший квазар проливає світло на те, як ростуть чорні діри
- Виявлено віддалену галактику, що втрачає здатність утворювати зорі
- NASA продовжило терміни виконання двох планетних наукових місій
- Венера колись була схожа на Землю, але кліматичні зміни зробили її непридатною для життя
- Виявлено радіовипромінювання від екзопланети