Пряме піднесення (α) — одна з координат у другій екваторіальній системі небесних координат, яку вимірюють у годинній мірі (від 0 до 24h) від точки весняного рівнодення вздовж небесного екватора назустріч видимому добовому обертанню небесної сфери до кола схилення світила.
Останні новини
Сучасне дослідження зразків реголіту з Місяця, зібраних пів століття тому
Цього року, у грудні, минає пів століття з часу місії «Аполлон-17» («Apollo 17») — одинадцятого й останнього пілотованого польоту на Місяць у рамках американської програми «Аполлон»; під час місії проведено шосту висадку людей на місячну поверхню. Польотом космічного корабля «Аполлон-17» керував Центр управління польотами (Космічний центр ім. Ліндона Джонсона) неподалік від Г’юстона, шт. Техас, США.
Астрономи показали перше зображення чорної діри в центрі нашої галактики
12 травня поточного року на одночасних прес-конференціях в усьому світі, зокрема в штаб-квартирі Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) у Німеччині, астрономи оприлюднили перше зображення надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики Молочний Шлях. Цей результат дає як переконливі докази того, що об’єкт справді є чорною дірою, так і цінні підказки про діяльність таких гігантів, які, як вважають астрономи, перебувають у центрі більшості галактик. Зображення отримала міжнародна група дослідників, які утворили колаборацію під назвою «Телескоп горизонту подій» (Event Horizon Telescope, EHT) і виконують спостереження за допомогою всесвітньої мережі радіотелескопів.
Інші новини
- Навіть зорі, приречені на смерть як наднові, можуть мати планети
- Гравітаційна лінза Сонця може допомогти знайти життя на екзопланетах
- Майбутня космічна місія може «побачити», як рано охолодився Всесвіт
- Астрономи виявили мікронові — новий тип зоряних вибухів
- Українські астрономи виявили п’ять нових екзокомет навколо зорі Бета Живописця