Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Сонячні плями — ділянки сонячної фотосфери з температурою, нижчою за довколишню, які внаслідок контрасту мають вигляд темних плям.

 

Температура центральної, найтемнішої, частини С. п. (тіні) становить близько 3700 K (у фотосфері — 5700 К). Зовнішню, яскравішу, частину С. п. (півтінь) утворюють радіально спрямовані волокна різної яскравості. Охолодження фотосфери спричиняє сильне магнітне поле в зоні плями. С. п. можуть виникати поодинці, але часто утворюють групи або пари протилежної магнітної полярності.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1