Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Спектральні класи зір — поділ зір за особливостями їхніх оптичних спектрів на окремі послідовні класи О, В, А, F, G, К, М, L, Т, які пов’язані з температурою (меншою мірою — з густиною та хімічним складом) зоряних атмосфер, а також додаткові класи R, N і S, пов’язані з хімічним складом холодних зір. Усередині кожного класу введено поділ на 10 підкласів (від 0 до 9). С. к. з. запровадили в Гарвардській обсерваторії під час укладання зоряного каталога Генрі Дрепера (1837—1882), а тому їх часто називають Гарвардською класифікацією зір.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1