Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

В нашій галактиці виявлено таємничий об’єкт: чи то найлегшу чорну діру, чи найважчу нейтронну зорю

20 січня 2024

 

Міжнародна група астрономів знайшла новий і невідомий об’єкт у Молочному Шляху, який масивніший за відомі наймасивніші нейтронні зорі та водночас легший за найлегші відомі чорні діри.

 

За допомогою радіотелескопа MeerKAT астрономи з низки установ, серед яких Манчестерський університет та Інститут радіоастрономії імені Макса Планка в Німеччині, знайшли об’єкт на орбіті навколо мілісекундного пульсара. Ці небесні тіла лежать на відстані приблизно 40 000 світлових років від Землі в щільній групі зір, відомій як кулясте зоряне скупчення.

Використавши мілісекундний пульсар як своєрідний точний годинник, науковці показали: значення маси об’єкта лежить у межах так званого розриву мас чорної діри.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Синодичний місяць — інтервал часу між двома послідовними однойменними фазами Місяця, тривалість його становить 29,53059 доби.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1