Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Коли зоря — не зоря?

19 вересня 2018

Межа, що відокремлює зорі від коричневих карликів, може скоро стати чіткішою завдяки новому дослідженню під керівництвом Сержа Дітріха (Serge Dieterich) з Інституту Карнеґі. Опубліковано в Astrophysical Journal результати роботи його колективу показують, що коричневі карликові можуть бути більш масивними, ніж раніше вважали астрономи.

Докладніше:

Юпітер має незвичне магнітне поле

10 вересня 2018

Космічний апарат NASA «Юнона» (Juno) встановив особливості сильного магнітного поля на Юпітері, виявивши дивовижну асиметрію між північною та південною півкулями. На основі отриманих даних науковці планують укласти докладну мапу магнітного поля планети. Це має допомогти отримати нові уявлення про те, що відбувається в надрах газового гіганта.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Телескоп-рефлектор (лат. reflecto — відбиваю) — телескоп, у якому зображення небесних світил утворюють світлові промені, сфокусовані головним увігнутим дзеркалом, яке править за об’єктив. У Т.-р., призначених для візуальних спостережень, використовують допоміжні опуклі або плоскі дзеркала. Найбільші у світі Т.-р. мають діаметр головного дзеркала 10 м (США, Іспанія). Перший Т.-р. з діаметром дзеркала 2,5 см і фокусною відстанню 16,5 см побудував у 1668 р. І. Ньютон.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1