Ведення — переміщення телескопа вслід за добовим рухом небесних світил. В. телескопа на екваторіальному монтуванні здійснюють, обертаючи його трубу тільки навколо полярної осі зі швидкістю 360° за зоряну добу. Під час В. телескопа з альт-азимутальним монтуванням його трубу зі змінними швидкостями обертають навколо обох осей з допомогою приводів з комп’ютерним керуванням.
Останні новини
Найвіддаленіший квазар проливає світло на те, як ростуть чорні діри
Група астрономів, яку очолювали науковці з Аризонського університету, спостерігала квазар на відстані 13,03 мільярда світлових років від Землі — найвіддаленіший натепер квазар. Зважаючи на таку відстань, це означає, що квазар існував уже через 670 мільйонів років після Великого Вибуху, коли вік Всесвіту становив лише 5% від його теперішнього віку. Квазар містить надмасивну чорну діру, маса якої еквівалентна масі 1,6 мільярда Сонць.
Виявлено віддалену галактику, що втрачає здатність утворювати зорі
Галактики починають «вмирати», коли перестають утворювати зорі, проте досі астрономи ніколи чітко не бачили початку цього процесу в далекій галактиці. За допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), яку використовує також Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO), астрономи спостерігали галактику, що викинула майже половину газу, потрібного їй для формування зір. Цей викид відбувається з дивовижною швидкістю: галактика втрачає протягом року кількість газу, що еквівалентна 10 000 мас Сонця. Науковці вважають, що ця разюча подія спричинена зіткненням з іншою галактикою. Нове відкриття може спонукати астрономів до переосмислення того, як у галактиках перестає діяти процес утворення нових зір.
Інші новини
- NASA продовжило терміни виконання двох планетних наукових місій
- Венера колись була схожа на Землю, але кліматичні зміни зробили її непридатною для життя
- Виявлено радіовипромінювання від екзопланети
- Виявлено дивну екзопланету. За своїми параметрами вона нагадує гіпотетичну Дев’яту планету
- Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту