Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп Дж. Вебб вперше зафіксував полярні сяйва на Нептуні

27 березня 2025

Космічний телескоп NASA James Webb вперше зафіксував яскраву полярну активність на Нептуні. У минулому астрономи вже бачили приголомшливі на полярну активність на Нептуні, наприклад, під час прольоту космічного апарата НАСА «Вояджер-2» у 1989 році. Однак астрономи довго не могли отримати чіткі зображення та підтвердити полярні сяйва на Нептуні, незважаючи на успішні виявлення їх на Юпітері, Сатурні та Урані. Нептун був відсутньою частиною головоломки, коли справа дійшла до виявлення полярних сяйв на планетах-гігантах нашої Сонячної системи.

Read more

Пошук інформації на порталі

Великий Вибух (англ. — Big Bang) — початок (перша мить) існування нашого Всесвіту, що відбулося, згідно з космологічною теорією (так званою моделлю гарячого Всесвіту), майже 13,7 млрд років тому.

 

Стандартну модель гарячого Всесвіту запропонував у 1947 р. Дж. Гамов (1904—1968). На початку 70-х рр. ХХ ст. А. Гут доповнив її стадією інфляції, суть якої полягає в тому, що до моменту близько 10-32 с розміри Всесвіту зростають за експоненціальним законом. Таке неймовірно швидке «роздування» пояснюють тим, що в цей проміжок часу тиск був від’ємним. Після закінчення інфляції наш Усесвіт еволюціонує так, як це описує модель гарячого Всесвіту.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1