Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи знайшли найкращий доказ існування чорної діри середньої маси

01 квітня 2020

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, місію якого спільно виконують NASA та Європейське космічне агентство, дали змогу знайти важливі докази існування чорних дір середньої маси у Всесвіті. «Габбл» підтверджує, що ця чорна діра проміжної маси міститься всередині щільного скупчення зір.

 

Докладніше:

Надмасивні чорні діри незабаром після Великого Вибуху: як вони сформувалися?

24 березня 2020

Їхня маса в мільярди разів більша, ніж у Сонця: що уможливило появу надмасивних чорних дір, які спостерігали нещодавно, коли Всесвіту, вік якого нині 14 мільярдів років, було «лише» 800 мільйонів років? Для астрофізиків формування цих космічних монстрів за такий короткий час — справжня наукова головоломка, яка ставить важливі питання щодо сучасних знань про розвиток цих небесних тіл.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Вузли орбіти — точки перетину лінії вузлів з небесною сферою. У просторі для будь-якого тіла Сонячної системи В. о. — це точки перетину його орбіти й екліптики. Точка, в якій тіло переходить з південної до північної півкулі небесної сфери, — висхідний В. о., а точка, в якій тіло переходить з північної півкулі до південної — низхідний В. о. Для візуально подвійної зорі В. о. — це точки перетину орбіти і картинної площини (перпендикулярної до променя зору). Другорядний компонент системи, перетнувши висхідний вузол, рухається до спостерігача.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1