Вузли орбіти — точки перетину лінії вузлів з небесною сферою. У просторі для будь-якого тіла Сонячної системи В. о. — це точки перетину його орбіти й екліптики. Точка, в якій тіло переходить з південної до північної півкулі небесної сфери, — висхідний В. о., а точка, в якій тіло переходить з північної півкулі до південної — низхідний В. о. Для візуально подвійної зорі В. о. — це точки перетину орбіти і картинної площини (перпендикулярної до променя зору). Другорядний компонент системи, перетнувши висхідний вузол, рухається до спостерігача.
Останні новини
Величезне злиття: дослідження виявило докази походження надмасивної чорної діри в центрі Галактики
Походження надмасивних чорних дір, маса яких у мільйон разів перевищує масу Сонця і які містяться в центрі більшості галактик, залишається однією з найбільших космічних таємниць.
Тепер дослідники з Центру астрофізики Невади (NCfA) при Університеті Невади в Лас-Веґасі (UniversityofNevada, LasVegas; UNLV) виявили переконливі докази того, що надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики Молочний Шлях, відома як Стрілець A* (SgrA*), ймовірно, є результатом космічного злиття.
Суперкомп’ютерне моделювання пояснює рентгенівське випромінювання чорних дір
Дослідники з Гельсінського університету досягли успіху в тому, чого прагнули з 1970-х років: пояснили рентгенівське випромінювання з навколишнього середовища чорної діри.
Завдяки докладному суперкомп’ютерному моделюванню, дослідники з Гельсінського університету змоделювали взаємодію між випромінюванням, плазмою та магнітними полями навколо чорних дір. Було виявлено, що хаотичні рухи, або турбулентність, спричинені магнітними полями, нагрівають локальну плазму і змушують її випромінювати.
Інші новини
- Науковці знайшли на Марсі океани води, але вона занадто глибоко, щоб її зачерпнути
- Дивна зоря: сусідня зірка обертається не так, як будь-яка інша
- Розв’язок астрофізичної проблеми пов’язує темну матерію та надмасивні чорні діри
- Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років
- Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху