Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Формування Місяця привело до появи води на Землі

22 травня 2019

Земля унікальна в Сонячній системі: вона єдина планета з твердою поверхнею, яка має багато води і великого супутника, що стабілізує її вісь. Ці дві обставини потрібні для розвитку життя на нашій планеті. Тепер планетологи з Вестфальського університету імені Вільгельма в Мюнстері (Німеччина) змогли показати, що вода потрапила на Землю під час формування Місяця приблизно 4,4 млрд років тому.

 

Докладніше:

Нові свідчення про те, як давні галактики освітлювали Всесвіт

09 травня 2019

Космічний телескоп «Спітцер» (Spitzer) допоміг виявити, що деякі з ранніх галактик Всесвіту були яскравішими, ніж очікувалося. Надлишок світла є побічним продуктом галактик, що випускають неймовірно велику кількість іонізуючого випромінювання. Знахідка дає підказки про причину епохи реіонізації — великої космічної події, що перетворила головно непрозорий Всесвіт на світ сяючих зір, які ми бачимо нині.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Закони Кеплера — три закономірності щодо руху планет: 1) орбіта кожної планети — еліпс, в одному з фокусів якого міститься Сонце; 2) кожна планета обертається навколо Сонця так, що радіус-вектор, який з’єднує її з Сонцем, описує за рівні проміжки часу однакові площі; 3) квадрати періодів обертання будь-яких двох планет пропорційні кубам їхніх середніх відстаней від Сонця. Два перші закони в 1609 р., а третій — у 1619 р. сформулював Йоган Кеплер (1571—1630) на основі астрономічних спостережень Тихо Браге (1546—1601).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1