Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп NICER дав змогу виміряти розміри нейтронних зір з високою точністю

18 квітня 2021

 

Матерія всередині нейтронних зір, щільних залишків після вибуху масивних зір, перебуває в найбільш незвичному стані, який можуть виміряти науковці. Тепер завдяки даним, отриманим за допомогою рентгенівського телескопа «Зонд для дослідження внутрішньої будови нейтронних зір» (Neutron star Interior Composition Explorer, NICER), який встановлено на Міжнародній космічній станції, вчені виявили: ця таємнича речовина стискається не так сильно, ніж передбачали деякі фізики.

Докладніше:

У далеких галактиках, що зливаються, виявлено подвійні надмасивні чорні діри

09 квітня 2021

 

За допомогою Космічного телескопа імені Габбла і космічного зонда «Гея» астрономи відкрили дві пари квазарів у далекому Всесвіті, що лежать близько один біля одного. Подальші спостереження методом спектроскопії, виконані на телескопі Джеміні північ (Gemini North), дали змогу побачити окремо кожен квазар в одній з цих далеких пар. Відстань між квазарами найменша, ніж в будь-якій іншій парі квазарів, виявлених так далеко від Землі. Це відкриття є вагомим доказом існування подвійних надмасивних чорних дір, а також важливим з огляду на розумінням злиття галактик у ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Парки й заповідники темного неба Австралії і Нової Зеландії

 

 

На території Австралії немає парків чи заповідників темного неба, визнаних IDA, але місця, де можна бачити зоряне небо в його первозданній красі звісно є. Одне з таких — парк Віруна (Wiruna) у штаті Новий Південний Вельс. Астрономічне товариство цього штату (Astronomical Society of NSW, ASNSW) має тут спостережний пункт і влаштовує щорічно вечори спостереження зоряного неба для всіх охочих.

Сайт Астрономічного товариства Нового Південного Вельсу: http://www.asnsw.com

 

Міжнародний заповідник нічного неба Аоракі Маккензі (визнаний IDA у 2012 р.) на острові Південний у Новій Зеландії допомагає зберігати темне зоряне небо не лише для аматорів астрономії, але й для найбільшої в цій країні астрономічної обсерваторії Маунт Джон, яка належить Кентерберійському університету.

Сайт міжнародного заповідника нічного неба Аоракі Маккензі: http://www.mtcooknz.com/mackenzie/stargazing/

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1