Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічна дивина: знайдено найдальшу галактику з диском, що обертається

07 жовтня 2024

 

Дослідники виявили найвіддаленішу галактику схожу на Молочний Шлях. Ця спіральна галактика під назвою REBELS-25 здається такою ж упорядкованою, як і сучасні галактики, але ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 700 мільйонів років. Це дивно, оскільки, згідно з поточним розумінням формування галактик, очікується, що такі ранні галактики мають бути більш хаотичними. Обертання та структуру REBELS-25 виявлено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), партнером якої є Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Антоніаді Мішель Ежен (1.III.1870 — 10.II.1944)

 Antoniadi

 

Французький астроном Ежен Мішель Антоніаді народився 1 березня 1870 р. в Константинополі (тепер Стамбул, Туреччина). Астрономічні спостереження розпочав у юнацькому віці в рідному місті, не здобувши фахової освіти. З 1893 р. виконував спостереження Марса в Жювізі (неподалік Парижу), в обсерваторії Фламмаріона. Був керівником секції Марса в Британській астрономічній асоціації. З 1909 р. виконував спостереження в Медонській обсерваторії в Франції.

 

Галузь наукових інтересів Ежена Антоніаді ― Марс, Меркурій, історія астрономії. На підставі спостережень 1909 р. дійшов висновку, що «широко рекламовані» тоді канали на Марсі не можуть бути штучними утвореннями. Запропонував шкалу (носить його прізвище) з допомогою якої оцінюють умови спостереження зоряного неба цифрами (від І до V) залежно від стану атмосфери.

 

На честь науковця названо кратер на Місяця, Марсі й гірський хребет на Меркурії.

 

Антоніаді Ежен Мішель помер 10 лютого 1944 р. в Парижі.

 

Докладніше про Ежена Антоніаді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1