Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Отримано перший знімок великим планом зорі за межами нашої галактики

21 листопада 2024

«Вперше нам вдалося зробити збільшене зображення зорі, яка перебуває на кінцевому етапі еволюції та міститься в іншій галактиці, тобто за межами Молочного Шляху», — сказав Кейічі Онака (Keiichi Ohnaka), астрофізик з Університету Андреса Белло в Чилі. Знімок зорі WOHG64, що розташована на відстані приголомшливих 160 000 світлових років від нас, отримано завдяки разючій різкості, яку має Дуже великий телескоп-інтерферометр (Very Large Telescope Interferometer, VLTI) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO). Ці спостереження показують: зоря викидає газ і пил на останніх стадіях перед тим, як вона стане надновою.

Докладніше:

Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі

02 листопада 2024

 

У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.

 

Схоже, творці фільму все зробили правильно.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Антоніаді Мішель Ежен (1.III.1870 — 10.II.1944)

 Antoniadi

 

Французький астроном Ежен Мішель Антоніаді народився 1 березня 1870 р. в Константинополі (тепер Стамбул, Туреччина). Астрономічні спостереження розпочав у юнацькому віці в рідному місті, не здобувши фахової освіти. З 1893 р. виконував спостереження Марса в Жювізі (неподалік Парижу), в обсерваторії Фламмаріона. Був керівником секції Марса в Британській астрономічній асоціації. З 1909 р. виконував спостереження в Медонській обсерваторії в Франції.

 

Галузь наукових інтересів Ежена Антоніаді ― Марс, Меркурій, історія астрономії. На підставі спостережень 1909 р. дійшов висновку, що «широко рекламовані» тоді канали на Марсі не можуть бути штучними утвореннями. Запропонував шкалу (носить його прізвище) з допомогою якої оцінюють умови спостереження зоряного неба цифрами (від І до V) залежно від стану атмосфери.

 

На честь науковця названо кратер на Місяця, Марсі й гірський хребет на Меркурії.

 

Антоніаді Ежен Мішель помер 10 лютого 1944 р. в Парижі.

 

Докладніше про Ежена Антоніаді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1