Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Фламмаріон Камілл (26.II.1842 — 3.VI.1925)

 

Flammarion 

Французький астроном Камілл Фламмаріон народився 26 лютого 1842 р. у селищі Монтан-ле-Руа, на півдні Франції. Вищу освіту не здобув. Протягом 1858—1862 років вивчав астрономію у Паризькій обсерваторії, де працював обчислювачем. У 1862—1866 рр. був співробітником Бюро довгот.

 

Опублікував (1861) книгу «Множинність населених світів» — першу з великої серії його популярних астрономічних робіт. Наклад найвідомішої його книги «Популярна астрономія» (1880) становив 100 тисяч примірників (рекорд для того часу). Її продали протягом місяця. Ця книжка потім упродовж десяти років мала кілька перевидань і була перекладена на всі основні європейські мови.

 

Заснував науково-популярний журнал «L’Astronomie» (1882), Французьке астрономічне товариство (1887) і приватну обсерваторію в Жювізі, поблизу Парижа.

 

Виконував астрономічні спостереження головно планет і подвійних зір. Зауважив (1876) сезонні зміни темних ділянок на Марсі. Відкрив власний рух низки подвійних зір, довівши гравітаційний зв’язок між ними.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі.

 

Камілл Фламмаріонпомер 3 червня 1925 р. в Жювізі.

 

Докладніше про Камілла Фламмаріона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1