Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Банахевич Тадеуш (13.II.1882 — 17.XI.1954)

 

Banakhevych 

Польський астроном і математик Тадеуш Банахевич народився 13 лютого 1882 р. у Варшаві. Здобув вищу освіту (1904) у Варшавському університеті. Був на стажуванні у К. Шварцшильда (в Ґеттінґені) і О.А. Баклунда (в Пулковській обсерваторії). Упродовж 1908—1918 рр. працював в обсерваторіях Варшавського (1908—1909) та Юр’ївського університетів (1915—1918), в обсерваторії ім. В.П. Енгельгардта (1910—1915) поблизу Казані. 1919 р. очолив кафедру астрономії Ягеллонського університету в Кракові й університетську обсерваторію (на цій посаді перебував до кінця життя).

 

Галузь наукових інтересів Тадеуша Банахевича — астрономія (головно небесна механіка — визначення параболічних і еліптичних орбіт небесних тіл), математика, геодезія.

 

Заснував журнал «Acta Astronomica». Один із фундаторів Польського астрономічного товариства і його президент протягом багатьох років. Упродовж 1932—1938 рр. — віце-президент Міжнародного астрономічного союзу. На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 1286 Банахевич.

 

Тадеуш Банахевич помер 17 листопада 1954 р. у Кракові.

 

Докладніше про Тадеуша Банахевича

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1