Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Банахевич Тадеуш (13.II.1882 — 17.XI.1954)

 

Banakhevych 

Польський астроном і математик Тадеуш Банахевич народився 13 лютого 1882 р. у Варшаві. Здобув вищу освіту (1904) у Варшавському університеті. Був на стажуванні у К. Шварцшильда (в Ґеттінґені) і О.А. Баклунда (в Пулковській обсерваторії). Упродовж 1908—1918 рр. працював в обсерваторіях Варшавського (1908—1909) та Юр’ївського університетів (1915—1918), в обсерваторії ім. В.П. Енгельгардта (1910—1915) поблизу Казані. 1919 р. очолив кафедру астрономії Ягеллонського університету в Кракові й університетську обсерваторію (на цій посаді перебував до кінця життя).

 

Галузь наукових інтересів Тадеуша Банахевича — астрономія (головно небесна механіка — визначення параболічних і еліптичних орбіт небесних тіл), математика, геодезія.

 

Заснував журнал «Acta Astronomica». Один із фундаторів Польського астрономічного товариства і його президент протягом багатьох років. Упродовж 1932—1938 рр. — віце-президент Міжнародного астрономічного союзу. На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 1286 Банахевич.

 

Тадеуш Банахевич помер 17 листопада 1954 р. у Кракові.

 

Докладніше про Тадеуша Банахевича

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1