Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бейлі Френсіс (28.IV.1774 — 30.VIII.1844)

 

Beili 

Англійський астроном Френсіс Бейлі народився 28 квітня 1774 р. у м. Ньюбері (графство Беркшир). Астрономією зацікавився після 50-річного віку (до того працював на Лондонській фондовій біржі).

 

Галузь наукових інтересів Френсіса Бейлі — позиційна астрономія, зокрема визначення широти й часу за спостереженнями зір. Уперше описав (1836) появу яскравих точок (названі «вервечки Бейлі») на краю місячного диска на початку і наприкінці повної фази сонячного затемнення, що виникає, коли сонячне світло проходить між горами на краю місячного диска.

 

Ф. Бейлі — один із фундаторів (1820) Лондонського королівського астрономічного товариства. Його чотири рази обирали президентом цього товариства. На честь науковця названо астероїд 3115 Бейлі.

 

Френсіс Бейлі помер 30 серпня 1844 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1