Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бейлі Френсіс (28.IV.1774 — 30.VIII.1844)

 

Beili 

Англійський астроном Френсіс Бейлі народився 28 квітня 1774 р. у м. Ньюбері (графство Беркшир). Астрономією зацікавився після 50-річного віку (до того працював на Лондонській фондовій біржі).

 

Галузь наукових інтересів Френсіса Бейлі — позиційна астрономія, зокрема визначення широти й часу за спостереженнями зір. Уперше описав (1836) появу яскравих точок (названі «вервечки Бейлі») на краю місячного диска на початку і наприкінці повної фази сонячного затемнення, що виникає, коли сонячне світло проходить між горами на краю місячного диска.

 

Ф. Бейлі — один із фундаторів (1820) Лондонського королівського астрономічного товариства. Його чотири рази обирали президентом цього товариства. На честь науковця названо астероїд 3115 Бейлі.

 

Френсіс Бейлі помер 30 серпня 1844 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1