Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бейлі Френсіс (28.IV.1774 — 30.VIII.1844)

 

Beili 

Англійський астроном Френсіс Бейлі народився 28 квітня 1774 р. у м. Ньюбері (графство Беркшир). Астрономією зацікавився після 50-річного віку (до того працював на Лондонській фондовій біржі).

 

Галузь наукових інтересів Френсіса Бейлі — позиційна астрономія, зокрема визначення широти й часу за спостереженнями зір. Уперше описав (1836) появу яскравих точок (названі «вервечки Бейлі») на краю місячного диска на початку і наприкінці повної фази сонячного затемнення, що виникає, коли сонячне світло проходить між горами на краю місячного диска.

 

Ф. Бейлі — один із фундаторів (1820) Лондонського королівського астрономічного товариства. Його чотири рази обирали президентом цього товариства. На честь науковця названо астероїд 3115 Бейлі.

 

Френсіс Бейлі помер 30 серпня 1844 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1