Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бонд Філліпс Джордж (20.V.1825 — 17.II.1865)

 

 

Американський астроном Джордж Філліпс Бонд (син Вільяма Бонда) народився 20 травня 1825 р. у м. Дорчестер (штат Массачусетс). Після закінчення (1845) університету в Гарварді працював у Гарвардській обсерваторії (з 1859 р. і до кінця життя — її директор і професор астрономії Гарвардського університету). 16 вересня 1848 р. разом з батьком (Вільям Бонд) відкрив восьмий супутник Сатурна — Гіперіон (незалежно й одночасно його відкрив також Вільям Ласселл). Піонер у застосуванні фотографії в астрономії — першим використав фотографію для вимірювання блиску зір і 1858 р. запропонував за розміром зображення зорі на фотопластині визначати її зоряну величину. Відкрив 11 комет, обчислював їх орбіти, спостерігав кільця Сатурна, увів поняття (1861) сферичного альбедо («альбедо Бонда») як частки відбитого планетою сонячного випромінювання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 767 Бондія (також на честь його батька).

 

Джордж Філліпс Бонд помер 17 лютого 1865 р. у м. Кембридж (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1