Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бонд Філліпс Джордж (20.V.1825 — 17.II.1865)

 

 

Американський астроном Джордж Філліпс Бонд (син Вільяма Бонда) народився 20 травня 1825 р. у м. Дорчестер (штат Массачусетс). Після закінчення (1845) університету в Гарварді працював у Гарвардській обсерваторії (з 1859 р. і до кінця життя — її директор і професор астрономії Гарвардського університету). 16 вересня 1848 р. разом з батьком (Вільям Бонд) відкрив восьмий супутник Сатурна — Гіперіон (незалежно й одночасно його відкрив також Вільям Ласселл). Піонер у застосуванні фотографії в астрономії — першим використав фотографію для вимірювання блиску зір і 1858 р. запропонував за розміром зображення зорі на фотопластині визначати її зоряну величину. Відкрив 11 комет, обчислював їх орбіти, спостерігав кільця Сатурна, увів поняття (1861) сферичного альбедо («альбедо Бонда») як частки відбитого планетою сонячного випромінювання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 767 Бондія (також на честь його батька).

 

Джордж Філліпс Бонд помер 17 лютого 1865 р. у м. Кембридж (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1