Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бруно Джордано (1548 — 17.II.1600)

 

Bruno 

Італійський філософ Джордано Бруно народився в містечку поблизу Неаполя. У 15 років став ченцем, а 1572 р. одержав сан священика, потім став доктором філософії. У 1575 р. його звинуватили в єресі. Бруно порвав з чернецтвом і після трьох років блукань по Італії переїхав у Швейцарію, а потім жив у Франції, читав лекції з астрономії спочатку в Тулузському, потім у Паризькому університетах. 1583 р. переїхав у Англію, де активно критикував схоластів і теологів, виступав проти космології Аристотеля—Птолемея. У Лондоні Бруно видав італійською мовою низку праць з філософії, а також книгу «Пронескінченність, Всесвіт і світи».

 

Бруно не вважав Сонце нерухомим центром світу — оскільки Всесвіт нескінченний, то такий центр може позначати будь-яка інша зоря. У Всесвіті незліченна кількість зір, схожих на наше Сонце, і в ньому панують одні й ті закони, а отже, між Землею і небом не існує протилежності. Пізніше Д. Бруно оселився в Німеччині, де пропагував свій світогляд, а 1592 р переїхав у Венецію. Тут потрапив до рук інквізиції. Перебуваючи 8 років у в’язниці, мужньо відстоював свої переконання і не відмовився від них.

 

Засуджений інквізицією до страти, був привселюдно спалений 17 лютого 1600 р. на Майдані Квітів у Римі.

 

Докладніше про Джордано Бруно

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1