Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Вільяма Пікерінґа

 

 

Американський астроном Вільям Генрі Пікерінг народився 15 лютого 1858 р. (помер 16 січня 1938 р.) у Бостоні. 1879 р. закінчив Массачусетський технологічний інститут і того ж року почав працювати в Гарвардській обсерваторії, директором якої був його брат, відомий астроном Е. Ч. Пікерінг. Після виходу у відставку в 1924 р. працював у власній обсерваторії на Ямайці.

 

Наукові праці Пікерінга присвячені головним чином вивченню планет та їх супутників. Починаючи з 1888 р. і до кінця життя, він систематично спостерігав Марс — фотографував планету, робив візуальні зарисовки. Протягом довгого часу візуально спостерігач III супутник Юпітера — Ганімед. 1899 р. відкрив IX супутник Сатурна Фебу і знайшов, що вона обертається навколо планети у зворотному напрямку. Спостерігаючи протягом багатьох років деякі кратери на поверхні Місяця (зокрема, кратер Ератосфен), Пікерінг прийшов до висновку про зміни на поверхні Місяця (ці зміни відмічали також інші астрономи).

 

Як і П. Ловелл, Пікерінг був упевненим прибічником гіпотези про існування в Сонячній системі позанептунової планети. 1907 р. він опублікував свою першу працю з обчисленнями положення планети на небі, і в 1919 р. в обсерваторії Маунт-Вілсон були одержані фотографії ділянки неба, вказаної Пікерінгом, але планету не знайшли. Після відкриття Плутона (1930) його зображення знайшли на цих фотопластинках поблизу місця, розрахованого Пікерінгом. Проте блиск Плутона був значно менший очікуваного, тому його не помітили.

 

Пікерінг перший запропонував використовувати дзеркало, що обертається, для визначення швидкості метеорів (1899); цей метод набув великого поширення. Виконав статистичне дослідження більшості відомих кометних орбіт (1910). Протягом 1878—1932 рр. очолював шість експедицій для спостереження повних сонячних затемнень, брав участь в організації спостережних станцій Гарвардської обсерваторії в Південній Каліфорнії, Перу, Південній Африці, на Ямайці. В 1893—1894 рр. керував будівництвом обсерваторії П. Ловелла недалеко від Флагстаффа в Арізоні.

 

Пікерінг був членом Національної АН США; одержав премію ім. Лаланда Паризької АН (1905), медаль ім. Жансена Французького астрономічного товариства (1909), дві медалі Мексиканського астрономічного товариства.

 

М. Г. Родрігес

Джерело: Короткий астрономічний календар 1985

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1