Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ейлер Леонард (15.IV.1707 — 18.IX.1783)

 

Eiler 

Швейцарський математик, механік і фізик Леонард Ейлер народився 15 квітня 1707 р. в Базелі. Вищу освіту здобув (1723) у Базельському університеті, ставши студентом у 13-річному віці. 1727 р. переїхав до Росії, де працював до 1741 р. професором Санкт-Петербурзького університету. Протягом 1741— 1766 рр. — президент Берлінської академії наук, а потім повертається знову в Росію, де працює до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів Леонарда Ейлера в астрономії — небесна механіка, сферична, практичній і морехідна астрономія. Обчислив (1746) збурення Місяця і опублікував місячні таблиці. Розробляв загальні теорії руху Місяця. Показав (1747) можливість створення ахроматичного об’єктива шляхом комбінування двох лінз зі скла з різним коефіцієнтом заломлення (перший такий об’єктив виготовив англійський оптик Дж. Доллонд у 1758 р.). Запропонував (1748) гіпотезу згідно з якою кометні хвости, полярні сяйва й зодіакальне світло спричинені дією сонячного випромінювання на атмосферу чи речовину небесного тіла.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2002 Ейлер.

 

Леонард Ейлер помер 18 вересня 1783 р. в м. Санкт-Петербург (Росія).

 

Докладніше про Леонарда Ейлера

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1