Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Середня температура Всесвіту щодалі зростає

15 листопада 2020

 

Вже майже століття астрономи знають, що Всесвіт перебуває в стані розширення. Починаючи з 1990-х років, вони зрозуміли, що від часу в чотири мільярди років тому темпи розширення прискорюються. В міру того, як це прискорення зростає, а скупчення галактик і волокна з речовини та матерії у Всесвіті віддаляються одні від одних, науковці вважали, що середня температура Всесвіту поступово буде знижуватися.

Докладніше:

Виконано перші спостереження в рамках нового етапу астрономічного огляду неба з метою кращого розуміння космосу

05 листопада 2020

Перші спостереження в рамках п’ятого етапу Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey) виконано 24 жовтня 2020 р. Цей новий огляд всього неба зміцнить наше розуміння формування та еволюції галактик, зокрема й нашого Молочного Шляху, а також надмасивних чорних дір, які ховаються в їхніх центрах.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґерельс Том (21.ІІ.1925 — 11.07.2011)

 

Gerels 

Американський астроном Том Ґерельс народився 21 лютого 1925 р. у м. Гарлемермер (Нідерланди). Здобув (1951) вищу освіту в Лейденському університеті. З 1960 р. працював в університеті Аризони (в 1961―2011 рр. професор астрономії і планетарних наук) у м. Тусон разом з Джерардом Койпером.

 

Галузь наукових інтересів Тома Ґерельса ― пошук астероїдів, фотополяриметрія. Відкрив (разом з Корнеліусом ван Гаутеном та Інгрід ван Хаутен-Груневельд) понад 4000 астероїдів, а також кілька комет. Відповідав за фотополяриметричні експерименти, виконані з допомогою автоматичних міжпланетних станцій «Піонер-10» і «Піонер-11». Розпочав програму Spacewatch (електронне спостереження за кометами і астероїдами) і був її основним дослідником.

 

На честь науковця названо (окрім комет) астероїд 1777 Ґерельс.

 

Том Ґерельс помер 11 липня 2011 р. у м. Тусон (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1