Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґерельс Том (21.ІІ.1925 — 11.07.2011)

 

Gerels 

Американський астроном Том Ґерельс народився 21 лютого 1925 р. у м. Гарлемермер (Нідерланди). Здобув (1951) вищу освіту в Лейденському університеті. З 1960 р. працював в університеті Аризони (в 1961―2011 рр. професор астрономії і планетарних наук) у м. Тусон разом з Джерардом Койпером.

 

Галузь наукових інтересів Тома Ґерельса ― пошук астероїдів, фотополяриметрія. Відкрив (разом з Корнеліусом ван Гаутеном та Інгрід ван Хаутен-Груневельд) понад 4000 астероїдів, а також кілька комет. Відповідав за фотополяриметричні експерименти, виконані з допомогою автоматичних міжпланетних станцій «Піонер-10» і «Піонер-11». Розпочав програму Spacewatch (електронне спостереження за кометами і астероїдами) і був її основним дослідником.

 

На честь науковця названо (окрім комет) астероїд 1777 Ґерельс.

 

Том Ґерельс помер 11 липня 2011 р. у м. Тусон (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1