Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи виявили міжзоряний шлях одного із «будівельних блоків» життя

15 січня 2020

 

Фосфор, присутній в нашій ДНК і мембранах клітин, є важливим елементом для відомої нам форми життя. Але як він потрапив на молоду Землю ― це таємниця. Тепер астрономи простежили подорож фосфору від ділянок формування зір до комет, поєднавши дані спостережень від ALMA та результати, отримані за допомогою зонда Європейського космічного агентства «Розетта» (Rosetta). Ці дослідження вперше показують, де утворюються молекули з вмістом фосфору, та як цей елемент, що, можливо, відіграв вирішальну роль у зародженні життя на нашій планеті, потрапляє в комети.

Докладніше:

«Габбл» знайшов дуже малі скупчення темної матерії

12 січня 2020

 

Астрономи вважають темну матерію не лише основною складовою маси Всесвіту, але й тим «остовом», довкола якого формуються галактики. Але щоб знайти докази існування цієї загадкової, невидимої маси, науковці змушені вдаватися до непрямих методів, схожих на ті, що використовують для вивчення чорних дір. По суті, вони визначають, як наявність темної матерії впливає на галактики та зорі в їх околицях.

 

Досі астрономам вдалося знайти докази наявності темної матерії навколо середніх і великих галактик. Використавши спостережні дані Космічного телескопа імені Габбла та застосувавши нову техніку спостереження, група астрономів з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Лабораторії реактивного руху NASA виявила, що темна матерія може утворювати набагато менші скупчення, ніж вважали раніше. Ці висновки були представлені на 235-му з’їзді Американського астрономічного товариства.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґерельс Том (21.ІІ.1925 — 11.07.2011)

 

Gerels 

Американський астроном Том Ґерельс народився 21 лютого 1925 р. у м. Гарлемермер (Нідерланди). Здобув (1951) вищу освіту в Лейденському університеті. З 1960 р. працював в університеті Аризони (в 1961―2011 рр. професор астрономії і планетарних наук) у м. Тусон разом з Джерардом Койпером.

 

Галузь наукових інтересів Тома Ґерельса ― пошук астероїдів, фотополяриметрія. Відкрив (разом з Корнеліусом ван Гаутеном та Інгрід ван Хаутен-Груневельд) понад 4000 астероїдів, а також кілька комет. Відповідав за фотополяриметричні експерименти, виконані з допомогою автоматичних міжпланетних станцій «Піонер-10» і «Піонер-11». Розпочав програму Spacewatch (електронне спостереження за кометами і астероїдами) і був її основним дослідником.

 

На честь науковця названо (окрім комет) астероїд 1777 Ґерельс.

 

Том Ґерельс помер 11 липня 2011 р. у м. Тусон (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1