Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґерельс Том (21.ІІ.1925 — 11.07.2011)

 

Gerels 

Американський астроном Том Ґерельс народився 21 лютого 1925 р. у м. Гарлемермер (Нідерланди). Здобув (1951) вищу освіту в Лейденському університеті. З 1960 р. працював в університеті Аризони (в 1961―2011 рр. професор астрономії і планетарних наук) у м. Тусон разом з Джерардом Койпером.

 

Галузь наукових інтересів Тома Ґерельса ― пошук астероїдів, фотополяриметрія. Відкрив (разом з Корнеліусом ван Гаутеном та Інгрід ван Хаутен-Груневельд) понад 4000 астероїдів, а також кілька комет. Відповідав за фотополяриметричні експерименти, виконані з допомогою автоматичних міжпланетних станцій «Піонер-10» і «Піонер-11». Розпочав програму Spacewatch (електронне спостереження за кометами і астероїдами) і був її основним дослідником.

 

На честь науковця названо (окрім комет) астероїд 1777 Ґерельс.

 

Том Ґерельс помер 11 липня 2011 р. у м. Тусон (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1