Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Середня температура Всесвіту щодалі зростає

15 листопада 2020

 

Вже майже століття астрономи знають, що Всесвіт перебуває в стані розширення. Починаючи з 1990-х років, вони зрозуміли, що від часу в чотири мільярди років тому темпи розширення прискорюються. В міру того, як це прискорення зростає, а скупчення галактик і волокна з речовини та матерії у Всесвіті віддаляються одні від одних, науковці вважали, що середня температура Всесвіту поступово буде знижуватися.

Докладніше:

Виконано перші спостереження в рамках нового етапу астрономічного огляду неба з метою кращого розуміння космосу

05 листопада 2020

Перші спостереження в рамках п’ятого етапу Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey) виконано 24 жовтня 2020 р. Цей новий огляд всього неба зміцнить наше розуміння формування та еволюції галактик, зокрема й нашого Молочного Шляху, а також надмасивних чорних дір, які ховаються в їхніх центрах.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґіно Бернар (н. 1925)

 

Gino 

Французький астроном Бернар Ґіно народився у 1925 р. Здобув (1952) вищу освіту у Паризькому університеті. Упродовж 1952—1964 рр. працював у Паризькій обсерваторії. У 1964—1976 рр. очолював Міжнародне бюро часу. У 1976—1979 рр. — директор французької Головної лабораторії часу і частоти. З 1979 р. — науковий керівник Дослідницької групи космічної геодезії.

 

Галузь наукових інтересів Бернара Ґіно — обертання Землі, координатні системи (для Землі і космічного простору), астрономічні сталі, шкали часу. Розробляв у Паризькій обсерваторії (разом з А. Данжоном) метод рівних висот. Показав, що цим методом, використовуючи астролябію Данжона, можна визначати положення зір з високою точністю. Ініціатор міжнародної співпраці з поліпшення фундаментальних каталогів.

 

Удосконалив атомну шкалу часу Міжнародного бюро часу і розширив сферу її застосування (у 1971 р. систему Міжнародного атомного часу офіційно визнано XIV Генеральною конференцією мір і вагів). Зіграв важливу роль в розробці й впровадженні Координованого всесвітнього часу (UTC). Розвинув методи визначення координат полюса і нерівномірності обертання Землі.

 

Учасник низки космічних експериментів (визначення положення полюса за допомогою доплеровських вимірювань, лазерна локація Місяця). Ряд робіт присвятив визначенню променевих швидкостей Венери і Меркурія, вивченню рухів в атмосфері Венери спектроскопічними методами.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1