Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґіно Бернар (н. 1925)

 

Gino 

Французький астроном Бернар Ґіно народився у 1925 р. Здобув (1952) вищу освіту у Паризькому університеті. Упродовж 1952—1964 рр. працював у Паризькій обсерваторії. У 1964—1976 рр. очолював Міжнародне бюро часу. У 1976—1979 рр. — директор французької Головної лабораторії часу і частоти. З 1979 р. — науковий керівник Дослідницької групи космічної геодезії.

 

Галузь наукових інтересів Бернара Ґіно — обертання Землі, координатні системи (для Землі і космічного простору), астрономічні сталі, шкали часу. Розробляв у Паризькій обсерваторії (разом з А. Данжоном) метод рівних висот. Показав, що цим методом, використовуючи астролябію Данжона, можна визначати положення зір з високою точністю. Ініціатор міжнародної співпраці з поліпшення фундаментальних каталогів.

 

Удосконалив атомну шкалу часу Міжнародного бюро часу і розширив сферу її застосування (у 1971 р. систему Міжнародного атомного часу офіційно визнано XIV Генеральною конференцією мір і вагів). Зіграв важливу роль в розробці й впровадженні Координованого всесвітнього часу (UTC). Розвинув методи визначення координат полюса і нерівномірності обертання Землі.

 

Учасник низки космічних експериментів (визначення положення полюса за допомогою доплеровських вимірювань, лазерна локація Місяця). Ряд робіт присвятив визначенню променевих швидкостей Венери і Меркурія, вивченню рухів в атмосфері Венери спектроскопічними методами.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1