Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґолд Томас (22.V.1920 — 22.VI.2004)

 

Gold 

Англійський та американський астроном Томас Ґолд народився 22 травня 1920 р. у Відні. Освіту здобув (1942) у Трініті-коледжі Кембриджського університету (Англія). Упродовж 1942—1946 рр. (роки другої світової війни) виконував радарні дослідження в Британському адміралтействі. У 1948—1952 рр. був викладачем в Кембриджському університеті. З 1952 р. до 1956 р. — старший помічник королівського астронома в Гринвіцькій обсерваторії. З 1957 р. мешкав у США. До 1959 р. був професором астрономії Гарвардського університету, а упродовж 1959—1981 рр. — професор астрономії Корнелського університету і директор Центру радіофізики і космічних досліджень цього університету.

 

Галузь наукових інтересів Томаса Ґолда — космологія, загальна теорія відносності (цікавився природою часу), космічні промені, квазари тощо. Разом з Г. Бонді і Ф. Хойлом є одним з авторів теорії стаціонарного Всесвіту (1948). Вивчав окремі питання динаміки Сонячної системи (рух осі обертання Землі, осьове обертання Меркурія, Венери). Досліджував походження й природу космічних променів (зокрема частинки високих енергій, що виникають під час спалахів на Сонці).

 

Першим запропонував модель пульсара — нейтронної зорі, що швидко обертається. У такої зорі, згідно з цією моделлю, магнітна вісь не збігається з віссю обертання — саме тому спостерігач сприймає випромінювання у вигляді імпульсів. Виконав низку досліджень щодо природи місячної поверхні та її еволюції (дійшов висновку про те, що поверхня Місяця покрита шаром пилу великої товщини). Окремі роботи науковця належать до геофізики і біофізики.

 

Томас Ґолд помер 22 червня 2004 р. в м. Ітака (Нью-Йорк).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1