Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґолдрайх Пітер (н. 14.07.1939 р.)

 Goldraich

 

Американський астрофізик Пітер Ґолдрайх народився 14 липня 1939 р. в Нью-Йорку (США). Здобув (1960) вищу освіту в університеті Корнелла. Протягом 1963—1964 рр. був науковим співробітником Кембриджського університету. З 1964 р. до 1966 р. — асистент-професор на кафедрі астрономії і геофізики в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. З 1966 р. працював у Каліфорнійському технологічному інституті (з 1969 р. — професора), а 1981 р. став на чолі кафедри астрофізики і планетарної фізики Лі Дюбріджа. Також професор Інституту перспективних досліджень (2005) в Принстоні.

 

Галузь наукових інтересів Пітера Ґолдрайха — небесна механіка, нейтронні зорі, космогонія тіл Сонячної системи. Першим (1969) разом з Аларом Тooмрe пояснив рух полюсів Землі під дією обертальних складових (прецесії і нутації) і сил, спричинених дрейфом континентів.

 

Установив, разом з Джорджем Ейбеллом, що утворення планетарних туманностей пов’язане зі скиданням зовнішньої оболонки червоних гігантів при їх перетворенні на білі карлики.

 

Разом зі Скоттом Тремейном висловив припущення (1979), що стійкість кільцю F на орбіті Сатурна забезпечують супутник-пастухи (цей механізм було застосовано і для пояснення стійкості кілець Урана). Обидва припущення було підтверджено (1980 р. і 1986 р.). Запропонував (1980) разом з Тремейном механізм планетарної міграції, що пояснює походження гарячих юпітерів.

 

На честь науковця названо астероїд 3805 Ґолдрайх.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1