Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Середня температура Всесвіту щодалі зростає

15 листопада 2020

 

Вже майже століття астрономи знають, що Всесвіт перебуває в стані розширення. Починаючи з 1990-х років, вони зрозуміли, що від часу в чотири мільярди років тому темпи розширення прискорюються. В міру того, як це прискорення зростає, а скупчення галактик і волокна з речовини та матерії у Всесвіті віддаляються одні від одних, науковці вважали, що середня температура Всесвіту поступово буде знижуватися.

Докладніше:

Виконано перші спостереження в рамках нового етапу астрономічного огляду неба з метою кращого розуміння космосу

05 листопада 2020

Перші спостереження в рамках п’ятого етапу Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey) виконано 24 жовтня 2020 р. Цей новий огляд всього неба зміцнить наше розуміння формування та еволюції галактик, зокрема й нашого Молочного Шляху, а також надмасивних чорних дір, які ховаються в їхніх центрах.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґутник Пауль (12.І.1879 — 6.ІХ.1947)

 

Gutnyk 

Німецький астроном Пауль Ґутник народився 12 січня 1879 р. в Гітдорфі (поблизу Кельна). Закінчивши (1901) Боннський університет, став до роботи асистентом А. Ауверса в Берлінській обсерваторії. Далі протягом трьох років працював у приватній обсерваторії Боткамп поблизу Кіля. З 1906 р. — у Берлінській обсерваторії (у 1913 вона була перенесена в Бабельсберг). З 1916 р. — професор Берлінського університету. У 1921 р. змінив Г.О. Струве на посаді директора Берлінської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Пауля Ґутника — визначення блиску небесних тіл фотоелектричними методами. Він є одним із засновників фотоелектричної астрофотометрії. Виконав багато досліджень змінних, спектрально-подвійних і нових зір, планет і їхніх супутників, астероїдів. Першим (1920) визначив фотоелектричні показники кольору зір. Запропонував теорії змінності цефеїд і довгоперіодичних змінних.

 

Один з організаторів Німецького астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Пауль Ґутник помер 6 вересня 1947 р. в Берліні.

 

Докладніше про Пауля Ґутника

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1