Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи виявили міжзоряний шлях одного із «будівельних блоків» життя

15 січня 2020

 

Фосфор, присутній в нашій ДНК і мембранах клітин, є важливим елементом для відомої нам форми життя. Але як він потрапив на молоду Землю ― це таємниця. Тепер астрономи простежили подорож фосфору від ділянок формування зір до комет, поєднавши дані спостережень від ALMA та результати, отримані за допомогою зонда Європейського космічного агентства «Розетта» (Rosetta). Ці дослідження вперше показують, де утворюються молекули з вмістом фосфору, та як цей елемент, що, можливо, відіграв вирішальну роль у зародженні життя на нашій планеті, потрапляє в комети.

Докладніше:

«Габбл» знайшов дуже малі скупчення темної матерії

12 січня 2020

 

Астрономи вважають темну матерію не лише основною складовою маси Всесвіту, але й тим «остовом», довкола якого формуються галактики. Але щоб знайти докази існування цієї загадкової, невидимої маси, науковці змушені вдаватися до непрямих методів, схожих на ті, що використовують для вивчення чорних дір. По суті, вони визначають, як наявність темної матерії впливає на галактики та зорі в їх околицях.

 

Досі астрономам вдалося знайти докази наявності темної матерії навколо середніх і великих галактик. Використавши спостережні дані Космічного телескопа імені Габбла та застосувавши нову техніку спостереження, група астрономів з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Лабораторії реактивного руху NASA виявила, що темна матерія може утворювати набагато менші скупчення, ніж вважали раніше. Ці висновки були представлені на 235-му з’їзді Американського астрономічного товариства.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґутник Пауль (12.І.1879 — 6.ІХ.1947)

 

Gutnyk 

Німецький астроном Пауль Ґутник народився 12 січня 1879 р. в Гітдорфі (поблизу Кельна). Закінчивши (1901) Боннський університет, став до роботи асистентом А. Ауверса в Берлінській обсерваторії. Далі протягом трьох років працював у приватній обсерваторії Боткамп поблизу Кіля. З 1906 р. — у Берлінській обсерваторії (у 1913 вона була перенесена в Бабельсберг). З 1916 р. — професор Берлінського університету. У 1921 р. змінив Г.О. Струве на посаді директора Берлінської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Пауля Ґутника — визначення блиску небесних тіл фотоелектричними методами. Він є одним із засновників фотоелектричної астрофотометрії. Виконав багато досліджень змінних, спектрально-подвійних і нових зір, планет і їхніх супутників, астероїдів. Першим (1920) визначив фотоелектричні показники кольору зір. Запропонував теорії змінності цефеїд і довгоперіодичних змінних.

 

Один з організаторів Німецького астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Пауль Ґутник помер 6 вересня 1947 р. в Берліні.

 

Докладніше про Пауля Ґутника

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1