Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґутник Пауль (12.І.1879 — 6.ІХ.1947)

 

Gutnyk 

Німецький астроном Пауль Ґутник народився 12 січня 1879 р. в Гітдорфі (поблизу Кельна). Закінчивши (1901) Боннський університет, став до роботи асистентом А. Ауверса в Берлінській обсерваторії. Далі протягом трьох років працював у приватній обсерваторії Боткамп поблизу Кіля. З 1906 р. — у Берлінській обсерваторії (у 1913 вона була перенесена в Бабельсберг). З 1916 р. — професор Берлінського університету. У 1921 р. змінив Г.О. Струве на посаді директора Берлінської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Пауля Ґутника — визначення блиску небесних тіл фотоелектричними методами. Він є одним із засновників фотоелектричної астрофотометрії. Виконав багато досліджень змінних, спектрально-подвійних і нових зір, планет і їхніх супутників, астероїдів. Першим (1920) визначив фотоелектричні показники кольору зір. Запропонував теорії змінності цефеїд і довгоперіодичних змінних.

 

Один з організаторів Німецького астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Пауль Ґутник помер 6 вересня 1947 р. в Берліні.

 

Докладніше про Пауля Ґутника

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1