Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ганзен Андреас Петер (8.XII.1795 — 28.III.1874)

 Hanzen

 

Данський і німецький астроном та геодезист Петер Андреас Ганзен народився 8 грудня 1795 р. у м. Тондерн (Шлезвіг — край в Німеччині й Данії). Освіту здобував спершу самотужки, а 1820 р. зміг приїхати в Копенгаген до Генріха Шумахера для вивчення математики та астрономії — з 1821 р. як постійний співробітник допомагав Шумахеру в градусних вимірюваннях в Гольштейні (на півночі Німеччини). Упродовж 1825—1874 рр. очолював обсерваторію в м. Ґота.

 

Галузь наукових інтересів Петера Ганзена — рух небесних тіл. Уточнив теорію руху Місяця, теорії збуреного руху планет, астероїдів і комет, теорію сонячних затемнень. Склав (1857) таблиці рухи Місяця (їх точність була такою високою, що розбіжності між табличними значеннями і даними спостережень за сто років (1750—1850) не перевищували 2″). Їх використовували до XX ст. для створення всіх астрономічних щорічників. Разом з данським астрономом X. Олуфсеном розробив (1854) таблиці руху Сонця.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Помер Петер Андреас Ганзен 28 березня 1874 р. в Ґоті (Німеччина).

 

Докладніше про Петера Андреаса Ганзена

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1