Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ганзен Андреас Петер (8.XII.1795 — 28.III.1874)

 Hanzen

 

Данський і німецький астроном та геодезист Петер Андреас Ганзен народився 8 грудня 1795 р. у м. Тондерн (Шлезвіг — край в Німеччині й Данії). Освіту здобував спершу самотужки, а 1820 р. зміг приїхати в Копенгаген до Генріха Шумахера для вивчення математики та астрономії — з 1821 р. як постійний співробітник допомагав Шумахеру в градусних вимірюваннях в Гольштейні (на півночі Німеччини). Упродовж 1825—1874 рр. очолював обсерваторію в м. Ґота.

 

Галузь наукових інтересів Петера Ганзена — рух небесних тіл. Уточнив теорію руху Місяця, теорії збуреного руху планет, астероїдів і комет, теорію сонячних затемнень. Склав (1857) таблиці рухи Місяця (їх точність була такою високою, що розбіжності між табличними значеннями і даними спостережень за сто років (1750—1850) не перевищували 2″). Їх використовували до XX ст. для створення всіх астрономічних щорічників. Разом з данським астрономом X. Олуфсеном розробив (1854) таблиці руху Сонця.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Помер Петер Андреас Ганзен 28 березня 1874 р. в Ґоті (Німеччина).

 

Докладніше про Петера Андреаса Ганзена

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1