Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ганзен Андреас Петер (8.XII.1795 — 28.III.1874)

 Hanzen

 

Данський і німецький астроном та геодезист Петер Андреас Ганзен народився 8 грудня 1795 р. у м. Тондерн (Шлезвіг — край в Німеччині й Данії). Освіту здобував спершу самотужки, а 1820 р. зміг приїхати в Копенгаген до Генріха Шумахера для вивчення математики та астрономії — з 1821 р. як постійний співробітник допомагав Шумахеру в градусних вимірюваннях в Гольштейні (на півночі Німеччини). Упродовж 1825—1874 рр. очолював обсерваторію в м. Ґота.

 

Галузь наукових інтересів Петера Ганзена — рух небесних тіл. Уточнив теорію руху Місяця, теорії збуреного руху планет, астероїдів і комет, теорію сонячних затемнень. Склав (1857) таблиці рухи Місяця (їх точність була такою високою, що розбіжності між табличними значеннями і даними спостережень за сто років (1750—1850) не перевищували 2″). Їх використовували до XX ст. для створення всіх астрономічних щорічників. Разом з данським астрономом X. Олуфсеном розробив (1854) таблиці руху Сонця.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Помер Петер Андреас Ганзен 28 березня 1874 р. в Ґоті (Німеччина).

 

Докладніше про Петера Андреаса Ганзена

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1