Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Свого часу один з районів Марса зазнав мегаповені

25 листопада 2020

 

Завдяки численним автоматичним місіям, які досліджували атмосферу, поверхню та геологію Марса, вчені дійшли висновку, що Марс колись був набагато теплішим і вологим місцем. Крім того, що планета мала щільнішу атмосферу, вона була досить теплою, щоб на поверхні могла існувати рідка вода в річках, озерах і навіть океані, що покривав більшу частину північної півкулі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гартман Йоганнес Франц (11.I.1865 — 13.IX.1936)

 

Hartman 

Німецький астроном і оптик Йоганнес Франц Гартман народився 11 січня 1865 р. у м. Ерфурт. Здобув освіту в університетах Тюбінгена, Берліна і Лейпціга. Працював в Лейпцізькій (1891—1896) і в Потсдамській (1896—1909) обсерваторіях. Упродовж 1909—1921 рр. — професор астрономії Ґеттінґенського університету і директор університетської обсерваторії. У 1921—1934 рр. очолював обсерваторію Ла-Плата в Аргентині.

 

Галузь наукових інтересів Йоганнеса Гартмана — спектроскопія і астрономічне приладобудування. Вивчаювчи спектрі подвійної зорі δ (дельта) Оріона, відкрив (1904) існування міжзоряного газу. Винайшов кілька астрономічних приладів (спектрофотометр, спектрокомпаратор, універсальний фотометр). Розробив (1904) метод дослідження якості дзеркальних і лінзових об’єктивів з допомогою спеціальної діафрагми (метод Гартмана). Відкрив три астероїди.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Гартман Йоганнес Франц помер 13 вересня 1936 р. у м. Ґеттінґен (Німеччина).

 

Докладніше про Франца Гартмана

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1