Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гартман Йоганнес Франц (11.I.1865 — 13.IX.1936)

 

Hartman 

Німецький астроном і оптик Йоганнес Франц Гартман народився 11 січня 1865 р. у м. Ерфурт. Здобув освіту в університетах Тюбінгена, Берліна і Лейпціга. Працював в Лейпцізькій (1891—1896) і в Потсдамській (1896—1909) обсерваторіях. Упродовж 1909—1921 рр. — професор астрономії Ґеттінґенського університету і директор університетської обсерваторії. У 1921—1934 рр. очолював обсерваторію Ла-Плата в Аргентині.

 

Галузь наукових інтересів Йоганнеса Гартмана — спектроскопія і астрономічне приладобудування. Вивчаювчи спектрі подвійної зорі δ (дельта) Оріона, відкрив (1904) існування міжзоряного газу. Винайшов кілька астрономічних приладів (спектрофотометр, спектрокомпаратор, універсальний фотометр). Розробив (1904) метод дослідження якості дзеркальних і лінзових об’єктивів з допомогою спеціальної діафрагми (метод Гартмана). Відкрив три астероїди.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Гартман Йоганнес Франц помер 13 вересня 1936 р. у м. Ґеттінґен (Німеччина).

 

Докладніше про Франца Гартмана

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1