Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Геньі Джордж Льюїс (3.II.1910 — 18.II.1970)

 

Heni 

Американський астроном Льюїс Джордж Геньі народився 3 лютого 1910 р. у м. Мак-Кіз-Рокс (штат Пенсильванія. Закінчивши (1933) Кейзовську школу прикладних наук в Клівленді, продовжив освіту в Єркській обсерваторії, де працював у 1937—1947 рр. (протягом 1940—1941 рр. був на стажуванні під керівництвом фізика-теоретика Г. Бете в Колумбійському університеті). З 1947 р. працював в Каліфорнійському університеті в Берклі (з 1954 р. — професор, упродовж 1959—1964 рр. — завідувач кафедри і директор Лейшнеровської обсерваторії цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Льюїса Геньі — внутрішня будова й еволюція зір. Розробив числові методи для моделювання ранніх етапів еволюції зір на стадії гравітаційного стискання. На початку наукової кар’єри вивчав міжзоряне середовище, відбивні туманності, дифузне міжзоряне випромінювання. Розробляв теорію переносу випромінювання, розглянув деякі теоретичні аспекти утворення спектральних ліній в газових туманностях і в зоряних атмосферах. Конструював оптичні інструменти. Разом з Л. Ґрінстейном створив світлосильну ширококутну камеру для астрофотографії (її називають камера Геньі—Ґрінстейна).

 

Був президентом (1964—1966) Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1365 Геньі.

 

Льюїс Джордж Геньі помер 18 лютого 1970 р. в Берклі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1