Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Геньі Джордж Льюїс (3.II.1910 — 18.II.1970)

 

Heni 

Американський астроном Льюїс Джордж Геньі народився 3 лютого 1910 р. у м. Мак-Кіз-Рокс (штат Пенсильванія. Закінчивши (1933) Кейзовську школу прикладних наук в Клівленді, продовжив освіту в Єркській обсерваторії, де працював у 1937—1947 рр. (протягом 1940—1941 рр. був на стажуванні під керівництвом фізика-теоретика Г. Бете в Колумбійському університеті). З 1947 р. працював в Каліфорнійському університеті в Берклі (з 1954 р. — професор, упродовж 1959—1964 рр. — завідувач кафедри і директор Лейшнеровської обсерваторії цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Льюїса Геньі — внутрішня будова й еволюція зір. Розробив числові методи для моделювання ранніх етапів еволюції зір на стадії гравітаційного стискання. На початку наукової кар’єри вивчав міжзоряне середовище, відбивні туманності, дифузне міжзоряне випромінювання. Розробляв теорію переносу випромінювання, розглянув деякі теоретичні аспекти утворення спектральних ліній в газових туманностях і в зоряних атмосферах. Конструював оптичні інструменти. Разом з Л. Ґрінстейном створив світлосильну ширококутну камеру для астрофотографії (її називають камера Геньі—Ґрінстейна).

 

Був президентом (1964—1966) Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1365 Геньі.

 

Льюїс Джордж Геньі помер 18 лютого 1970 р. в Берклі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1