Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Молода газова екзопланета-гігант спантеличила астрономів

25 листопада 2022

Науковці знайшли наймолодшу екзопланету-гіганта типа Юпітера, для якої вони виміряли масу та розмір.

 

 

Група астрономів, яку очолює Ольга Захожай з Інституту астрономії Макса Планка (Гейдельберґ, Німеччина) та Головної астрономічної обсерваторії НАН України (Київ, Україна), виявила екзопланету-гіганта навколо сонцеподібної зорі HD 114082. Маючи вік лише 15 мільйонів років, цей над-Юпітер є наймолодшою екзопланетою такого роду, яку вдалося виявити астрономам, а також встановити її радіус і масу. Результати науковців оприлюднив журнал Astronomy & Astrophysics.

Докладніше:

Відстеження походження рідкісних космічних вибухів

22 листопада 2022

Астрономи створили найповніший натепер каталог місць коротких спалахів гамма-випромінювання.

 

 

Короткі спалахи гамма-випромінювання (gamma-ray bursts, GRBs) — це одні з найпотужніших і найяскравіших космічних вибухів. Незважаючи на це, лише кілька таких спалахів щороку виявляють науковці за допомогою космічних апаратів, що обертаються навколо Землі.

 

Тепер у двох статтях в The Astrophysical Journal астрономи опублікували результати найбільшого досі дослідження середовищ і умов, які спричиняють ці потужні вибухи. Отримані результати забезпечують нову основу для тлумачення походження такого явища.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

І Сін (683 — 727)

 

I Sin 

Китайський астроном, математик, буддійський монах І Сін народився 683 р. в окрузі Вейчжоу повіту Чанле (сучасний повіт Наньле провінції Хенань). Упродовж 724—725 рр. за дорученням імператорського двору виконав геодезичні вимірювання щоб отримати нові дані для передбачення сонячних затемнень, проведення реформи календаря і вимірювання дуги меридіана (отримане значення величини дуги меридіана мало відрізняється від сучасного значення).

 

На підставі астрономічних астрономічних спостережень визначив полярні відстані 28 зір, що належать зодіакальним сузір’ям. Сконструював бронзову армілярну сферу й з її допомогою визначав координати небесних світил. Порівнявши визначені ним координати зір з координатами, відомими з більш ранніх джерел, встановив, що деякі зорі сузір’я Стрільця змінили своє положення. Зважаючи на цей факт, висловив ідею про існування власного руху зір. Виготовив небесний глобус з годинниковим механізмом.

 

І Сін помер 727 р. у Чан’ані.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1