Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Кеннон Джамп Енні (11.XI.1863 — 13.IV.1941)

 

Kennon 

 

Американський астроном Енні Джамп Кеннон народилася 11 грудня 1863 р. в Доувері (штат Делавер). Вищу освіту здобула (1884) у Велслі-коледжі. З 1896 р. працювала в Гарвардській обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Енні Кеннон — змінні зорі, спектральна класифікація зір. Керувала (разом з Едвардом Пікерінгом) розробкою Гарвардської спектральної класифікації зір. Виконала класифікацію всіх зір з каталога Генрі Дрейпера, Єльського каталогу, а також каталогу, складеного в обсерваторії на мисі Доброї Надії. Всього Кеннон класифікувала спектри майже 350 000 зір. У 1903 р. і 1907 р. уклала каталоги змінних зір. Відкрила близько 300 змінних і 5 нових зір (більшу частину з них за їхніми спектральним характеристиками).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Енні Джамп Кеннон померла 13 квітня 1941 р. у м. Кембридж (штат Массачусетс).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1