Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хіраяма Кійоцуґу (13.X.1874 — 8.IV.1943)

 

Khiraiama 

Японський астроном Кійоцуґу Хіраяма народився 13 жовтня 1874 р. у м. Сендай (префектура Міяґі). Здобувши (1896) вищу освіту в Токійському університеті, працював у ньому (з 1919 р. — професор).

 

Галузь наукових інтересів Кійоцуґу Хіраями — небесна механіка. Виконав (1915—1919) за пропозицією Ернеста Брауна статистичне дослідження орбіт астероїдів. Застосував теорію вікових збурень Лапласа—Лагранжа для розбиття орбіт астероїдів на групи. Виявив п’ять груп астероїдів, що мають схожі параметри орбіт (назвав ці групи сімействами) і припустив, що члени кожного з них утворилися в результаті розпаду одного великого тіла. Інші роботи присвячені вивченню змін широти, теорії зоряної змінності, історії астрономії на Сході.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці (також на честь Шина Хіраями), астероїд 1999 Хіраяма.

 

Кійоцуґу Хіраяма помер 8 квітня 1943 р. у Токіо.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1