Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Отримано перший знімок великим планом зорі за межами нашої галактики

21 листопада 2024

«Вперше нам вдалося зробити збільшене зображення зорі, яка перебуває на кінцевому етапі еволюції та міститься в іншій галактиці, тобто за межами Молочного Шляху», — сказав Кейічі Онака (Keiichi Ohnaka), астрофізик з Університету Андреса Белло в Чилі. Знімок зорі WOHG64, що розташована на відстані приголомшливих 160 000 світлових років від нас, отримано завдяки разючій різкості, яку має Дуже великий телескоп-інтерферометр (Very Large Telescope Interferometer, VLTI) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO). Ці спостереження показують: зоря викидає газ і пил на останніх стадіях перед тим, як вона стане надновою.

Докладніше:

Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі

02 листопада 2024

 

У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.

 

Схоже, творці фільму все зробили правильно.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Леметр Жорж (17.VII.1894 — 20.VI.1966)

 Lemetr

 

Бельгійський астрофізик (астроном і математик), а також католицький священик, Жорж Леметр народився 17 липня 1894 р. у м. Шарлеруа (провінція Ено). Закінчивши (1914) єзуїтський університет у Левені, здобув фах інженера. Під час першої світової війни служив в армії, потім вивчав математику, фізику, астрономію і теологію в Лувенському університеті. У 1922 р. отримав сан абата. Продовжував вивчення астрономії в Кембриджському університеті (Англія) під керівництвом Артура Еддінґтона, а також в Гарвардському університеті й Массачусетському технологічному інституті (США). Потім був професором астрофізики, а пізніше і прикладної математики Левенського університету.

 

Галузь наукових інтересів Жоржа Леметра — космологія. Розробив (незалежно від Олександра Фрідмана) теорію (1927) згідно з якою наш Всесвіт розширюється. Інші роботи з астрофізики присвячені питанням теорії утворення зір, гравітаційного колапсу, космічним променям.

 

У 1960—1966 рр. президент Папської академії наук у Ватикані. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1565 Леметр.

 

Жорж Леметр помер 20 червня 1966 р. у м. Левен (земля Фландрія, Бельгія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1