Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Людендорф Ганс Вільгельм Фрідріх (26.V.1873 — 26.VI.1941)

 

 

Німецький астроном Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф народився 26 травня 1873 р. у Тунові (нині Дуново, Померанія). Здобувши освіту з фізики, математики й астрономії в Берліні, став (1897) до роботи асистентом в обсерваторії Гамбурга. З 1898 р. працював у Потсдамській обсерваторії (у 1921―1938 рр. — директор).

 

Галузь наукових інтересів Фрідріха Людендорфа ― Сонце, спектрально подвійні й змінні зорі. Отримав (разом з Г. Ебергардом) кілька тисяч спектрограм спектрально подвійних зір і з їхньою допомогою обчислив орбіти цих зір і визначив їхні маси. Встановив затемнювану природу унікальної системи ε Візничого і знайшов її період (27 років). Запропонував (1924) систему класифікації змінних зір за їхніми кривими блиску (в системі розрізняли десять типів змінних). Знайшов зв’язок між формою корони і рівнем активності Сонця.

 

Цікавився історією астрономії, зокрема епохи Ренесансу. Вивчав (у 1930-і р.) астрономічні знання стародавніх майя. З’ясував астрономічний зміст багатьох написів майя, показав, що майя вміли передбачати моменти затемнень і знали синодичний і сидеричний періоди обертання планет.

 

Тричі очолював Німецьке астрономічне товариство.

 

Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф помер 26 червня 1941 р. у Потсдамі (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1