Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Монтанарі Джемініано (1.VI.1633 — 13.X.1687)

 

Італійський астроном і математик Джемініано Монтанарі народився 1 червня 1633 р. у Модені. Освіту здобув у Флоренції, Відні й Зальцбурзі. Протягом 1664—1678 рр. — професор математики в Болонському університеті. З 1678 р. — завідувач кафедри астрономії і метеорології в Падуанському університеті.

 

Галузь наукових інтересів Джемініано Монтанарі в астрономії — змінні зорі, комети. Відкрив (1667) змінність блиску зорі Алголь (β Персея). Створив (1662) карту Місяця. Спостерігав й описував комети (протягом 1664—1682 років).

 

Джемініано Монтанарі помер 13 жовтня 1687 р. в Падуї.

 

Докладніше про Джемініано Монтанарі

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1