Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Перек Любош (н. 26.VII.1919 р.)

 

Perek 

Чеський астроном Любош Перек народився 26 липня 1919 р. у Празі. Здобу вищу освіту в Празькому університеті. Протягом 1946—1956 рр. працював в університеті Масарика. Упродовж 1956—1974 рр. співробітник Астрономічного інституту Чехословацької академії наук у Празі (завідувач відділу зоряної астрономії в 1956—1967 рр., директор інституту в 1968—1974 роках). У 1975—1980 рр. очолював відділ у справах космічного простору в секретаріаті ООН. З 1980 р. — співробітник Астрономічного інституту Чехословацької АН.

 

Галузь наукових інтересів Любоша Перека — зоряна динаміка, планетарні туманності. Розробив моделі розподілу мас зір і газу в Галактиці, досліджував рухи зір в Галактиці. Склав (1967) разом з Любошем Когоутеком каталог і атлас планетарних туманностей. Виконав низу досліджень з проблем вивчення та освоєння космічного простору.

 

Протягом 1967—1970 рр. — генеральний секретар Міжнародного астрономічного союзу. Віце-президент Міжнародної ради наукових союзів (1968—1970) і президент Міжнародної астронавтичної федерації (1980—1981).

 

На честь науковця названо астероїд 2900 Любош Перек.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1