Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Піґотт Едвард (27.III.1753 — 27.VI.1825)

 

Pigott 

Англійський астроном Едвард Піґотт народився 27 березня 1753 р. у Лондоні. З дитинства допомагав батькові, аматору астрономії Натаніелу Піґотту, виконувати астрономічні спостереження (у 1769 р. вони разом спостерігали проходження Венери по диску Сонця). З 1781 р. виконував спостереження у власній обсерваторії в Бутамі (Йоркшир), а з 1795 р. — у м. Бат (головне місто графства Сомерсет).

 

Галузь наукових інтересів Едварда Піґотта — змінні зорі. Один з перших (поряд з Джоном Ґудрайком), хто почав систематичні дослідження змінних зір. Відкрив змінність η (ета) Орла (1784), R Північної Корони і R Щита (1785). Уклав (1786) перший каталог змінних зір (12 об’єктів). Відкрив три комети, визначив власні рухи деяких зір, опублікував низку статей про методи спостережень зір з пасажними інструментами.

 

На честь науковця названо астероїд 10220 Піґотт, обсерваторію в США (обсерваторія Ґудрайк—Піґотт).

 

Едвард Піґотт помер 27 червня 1825 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1