Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Пузир поперечником 1000 світлових років — першопричина появи всіх найближчих молодих зір

14 січня 2022

Наднові, які видули Місцевий пузир (Local Bubble), порожнину навколо Сонця, також спричинили утворення зір на краях пузиря. Ось так смерть одних породжує життя інших у міжзоряному просторі.

 

 

Починаючи приблизно 14 мільйонів років тому, понад десяток зір поблизу Сонця закінчили своє життя як разючі наднові. Ці тривалі вибухи спричинили ударну хвилю. Вона «підняла», тобто скупчила пил і газ, що уможливило появу ділянок зореутворення на краях оболонки шириною 1000 світлових років, яка постійно розширюється. Сонце, яке перебувало на відстані приблизно 1000 світлових років від наднових, коли все це почалося, увійшло в оболонку 5 мільйонів років тому і зараз міститься поблизу її центра.

Докладніше:

Дванадцять на вечерю: харчові уподобання Молочного Шляху висвітлюють темну матерію

12 січня 2022

Подрібнені рештки зоряних систем дають змогу зрозуміти процес зростання нашої галактики.

 

 

Астрономи на крок ближче до розкриття властивостей темної матерії, що огортає нашу галактику Молочний Шлях, завдяки новій мапі 12 потоків зір, які обертаються навколо її гало. Міжнародна група науковців у статті, вміщеній в журналі Американського астрономічного товариства Astrophysical Journal, описала найбільшу колекцію потоків зір, які коли-небудь досліджували одночасно.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Піґотт Едвард (27.III.1753 — 27.VI.1825)

 

Pigott 

Англійський астроном Едвард Піґотт народився 27 березня 1753 р. у Лондоні. З дитинства допомагав батькові, аматору астрономії Натаніелу Піґотту, виконувати астрономічні спостереження (у 1769 р. вони разом спостерігали проходження Венери по диску Сонця). З 1781 р. виконував спостереження у власній обсерваторії в Бутамі (Йоркшир), а з 1795 р. — у м. Бат (головне місто графства Сомерсет).

 

Галузь наукових інтересів Едварда Піґотта — змінні зорі. Один з перших (поряд з Джоном Ґудрайком), хто почав систематичні дослідження змінних зір. Відкрив змінність η (ета) Орла (1784), R Північної Корони і R Щита (1785). Уклав (1786) перший каталог змінних зір (12 об’єктів). Відкрив три комети, визначив власні рухи деяких зір, опублікував низку статей про методи спостережень зір з пасажними інструментами.

 

На честь науковця названо астероїд 10220 Піґотт, обсерваторію в США (обсерваторія Ґудрайк—Піґотт).

 

Едвард Піґотт помер 27 червня 1825 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1