Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA віддає належне космічному телескопу «Спітцер»

23 січня 2020

 

NASA вшановує спадщину однієї з своїх Великих обсерваторій, космічного телескопа «Спітцер», який понад 16 років досліджував Всесвіт в інфрачервоному світлі. Місія «Спітцера» завершиться 30 січня поточного року.

 

Створений у 2003 році, «Спітцер» дав змогу розкрити раніше приховані особливості відомих космічних об’єктів й уможливив спостереження та відкриття, що охоплюють діапазон відстаней від Сонячної системи да майже краю Всесвіту.

Докладніше:

Астрономи виявили міжзоряний шлях одного із «будівельних блоків» життя

15 січня 2020

 

Фосфор, присутній в нашій ДНК і мембранах клітин, є важливим елементом для відомої нам форми життя. Але як він потрапив на молоду Землю ― це таємниця. Тепер астрономи простежили подорож фосфору від ділянок формування зір до комет, поєднавши дані спостережень від ALMA та результати, отримані за допомогою зонда Європейського космічного агентства «Розетта» (Rosetta). Ці дослідження вперше показують, де утворюються молекули з вмістом фосфору, та як цей елемент, що, можливо, відіграв вирішальну роль у зародженні життя на нашій планеті, потрапляє в комети.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Поґсон Роберт Норман (23.III.1829 — 23.VI.1891)

 

Pogson 

Англійський астроном Норман Роберт Поґсон народився 23 березня 1829 р. в Ноттінгемі. Здобув середню освіту, астрономію вивчив самотужки. У 1851 р. став асистентом в обсерваторії Редкліф в Оксфорді. 3 1860 р. обіймав посаду урядового астронома в Мадрасі (Індія).

 

Внесок Нормана Поґсона в астрономію: обчислив (1847) елементи орбіт двох комет, відкрив вісім астероїдів і два десятки змінних зір (уклав каталог таких зір), створив зоряний каталог за результатами спостережень у Мадрасі. Запропонував (1857) кількісну шкалу видимих зоряних величин (формула Поґсона).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1830 Поґсон.

 

Норман Роберт Поґсон помер 23 червня 1891 р. у Мадрасі (тепер м. Ченнай, Індія).

 

Докладніше про Нормана Поґсона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1