Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Панорама південного неба від TESS

06 листопада 2019

 

Чумацький Шлях, найпомітнішу деталь нашої галактики на зоряному небі Землі, як світлу дугу, перекинуту через море зір, видно на новому зображенні-мозаїці південного неба, отриманому за рік спостережень «Супутника для пошуку екзопланет методом транзитів» (Transiting Exoplanet Survey Satellite, TESS). Панорама, створена із 208 зображень, отриманих TESS протягом першого року наукових спостережень, що закінчився 18 липня 2019 р., показує як красу космічного ландшафту, так і можливості фотокамер цього супутника.

Докладніше:

У Сонячній системі виявлено, можливо, найменшу карликову планету

28 жовтня 2019

Астрономи, які працюють з приймачем SPHERE, встановленому на Дуже великому телескопі (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), показали: астероїд Гіґея можна класифікувати як карликову планету. Об’єкт є четвертим за розмірами в головному поясі астероїдів після Церери, Вести та Паллади. Вперше астрономи спостерігали Гіґею з високою роздільною здатністю, що дає змогу вивчати її поверхню та визначити формуй розмір. З’ясувалося, Гіґея має кулясту форму, а тому потенційно може «відібрати корону»в Церери, як найменшої карликової планети Сонячної системи.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Поґсон Роберт Норман (23.III.1829 — 23.VI.1891)

 

Pogson 

Англійський астроном Норман Роберт Поґсон народився 23 березня 1829 р. в Ноттінгемі. Здобув середню освіту, астрономію вивчив самотужки. У 1851 р. став асистентом в обсерваторії Редкліф в Оксфорді. 3 1860 р. обіймав посаду урядового астронома в Мадрасі (Індія).

 

Внесок Нормана Поґсона в астрономію: обчислив (1847) елементи орбіт двох комет, відкрив вісім астероїдів і два десятки змінних зір (уклав каталог таких зір), створив зоряний каталог за результатами спостережень у Мадрасі. Запропонував (1857) кількісну шкалу видимих зоряних величин (формула Поґсона).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1830 Поґсон.

 

Норман Роберт Поґсон помер 23 червня 1891 р. у Мадрасі (тепер м. Ченнай, Індія).

 

Докладніше про Нормана Поґсона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1