Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пуанкаре Анрі Жюль (29.IV.1854 — 17.VII.1912)

 

Puankare 

Французький математик, фізик, астроном, філософ і теоретик науки Жуль Анрі Пуанкаре народився 29 квітня 1854 р. у Нансі. Здобув вищу освіту в Політехнічній (1875) та Гірничій (1879) школах у Парижі. З 1881 р. викладав у Паризькому університеті (в 1886—1896 роках — професор кафедри математичної фізики, з 1896 р. — професор кафедри математичної астрономії).

 

Внесок Анрі Пуанкаре в астрономію (небесна механіка, космогонія): розвинув і вдосконалив класичні методи вирішення задач, пов’язаних з вивченням збуреного руху небесних тіл; розробив питання про фігури рівноваги гравітуючих рідких мас, що сприяло розвитку уявлень про походження подвійних зір.

 

Президент Паризької академії наук (з 1906) і Французької академії (з 1908).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2021 Пуанкаре.

 

Жуль Анрі Пуанкаре помер 17 липня 1912 р. у Парижі.

 

Докладніше про Анрі Пуанкаре

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1